>

MAGAZİN

Borusan Filarmoni Orkestrası ile Keyifli Günler Başılyor!

Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni İtalyan kemancı Giovanni Angeleri'nin solist olarak katıldığı konserle 2003 - 2004 sezonunu açıyor.
 
   
 
 
     
Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, uluslararası yarışmalarda aldığı birinciliklerle adından söz ettiren İtalyan kemancı Giovanni Angeleri'nin solist olarak katıldığı konserle 2003 - 2004 sezonunu açıyor.

İtalyan Kültür Merkezi'nin işbirliği ile gerçekleştirilen konser, 1 Ekim Çarşamba günü Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde, 2 Ekim Perşembe günü Lütfi Kırdar Konser Salonu'nda yapılacak. Her iki konser de saat 20.00'de başlayacak.

Angeleri, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile konserinden önce, 29 Eylül Pazartesi günü saat 19.00'da Micaela Mingardo (piyano) ile birlikte İtalyan Kültür Merkezi'nde bir resital verecek.

Müzik kariyerine çok küçük yaşta başlayan Angeleri müzisyen bir ailenin oğlu olarak doğdu. 6 yaşında keman eğitimine başladı. Viyana'da ‘Kreisler’, Güney Afrika'da UNISA, Prag'da ‘Prag'da Bahar’, Zagrep'de ‘Huml’ yarışmalarında aldığı birinciliklerle adından söz ettirdi.

Dünya çapındaki ününü ise 1997'de Cenova'da, en önemli keman yarışması sayılan ‘Paganini’ de elde etti. Bu büyük başarının ardından repertuarına kattığı önemli eserlerle bir çok konser verdi. Dubrovnik, Spoleto ve Roma'da Omaggio gibi seçkin festivallerden davet aldı. Amerika'da E! (Entertainment), Japonya'da NHK, İtalya'da RAI ve RAI International gibi televizyon kanallarında programlara katıldı.

İtalya'da Roma, Milano, Napoli, Palermo, Cenova, Venedik, Verona Senfoni orkestraları ve Dünya'daki önemli senfoni orkestraları ile birlikte çaldı. Angeleri, Venedik Orkestrası'nın daimi şefliği ve 1999'dan beri Aeganean Yaz Festivali'nin Sanat Direktörlüğü görevini yürütüyor.

Sezona müzikseverlerin ilgiyle izleyeceği yeni sürprizlerle giren Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın konserlerine bu yıl Ioudenitch Stanislav (piyano), her yıl Aralık ayında gelenek haline gelen ‘Yeni Yılı Karşılama Konseri’ne Ömer Faruk Tekbilek (ney), daha sonra Vadim Gluzman (keman), Piyano'nun dahi çocuğu Dimitris Sgouros, dünyaca ünlü piyano virtüozu Fazıl Say ve Alexander Rudin (viyolonsel) solist olarak katılıyor.

BORUSAN MÜZİK DOSTLARI ODASI

Borusan Kültür ve Sanat Merkezi bu yıl abonman alan müzikseverlere bazı olanaklar sağladı. Abonman kartı olan izleyiciler konser öncesi Lütfi Kırdar Konser Salonu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde kendilerine özel olarak ayrılmış ‘Borusan Müzik Dostları Odası’nda orkestra üyeleri ve solistlerle sohbet edebilecek.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>