>

MODA - STİL

2017 Yılının Abiye Trendleri

Fashionist Abiye Gelinlik ve Damatlık Fuarı, bu yıl 17-19 Ocak tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde bir moda organizasyonuna imza atmaya hazırlanıyor…
 
   
 
 
     

İşte, 2017 yılının abiye trendlerinde hakim olan renkler, modeller ve kesimler:

Geçtiğimiz sezon abiye modasında çiçekli desenler çokça kullanılmıştı. Yeni sezonda bu desenler devam etse de kendini doğanın farklı desenlerinden esinlenen modellere bırakıyor. Kumaşlar dümdüz tek renk kullanıldığı kadar, doğada yer alan değişik desenleri de içinde barındırmaya devam ediyor.

Canlı renkler yerini pastellere bırakıyor:

Geçtiğimiz yıllarda canlı renkler daha çok revaçtayken 2017 yazında daha soft ve yumuşak renkler ön planda. Pastel pembe, mavi, somon ve sarı renkler yeni sezonun gözde renkleri arasında. Uzun süredir abiye elbiselerde uzun modeller tercih ediliyordu. Ancak 2017 yazında artık daha kısa, diz altında biten, kalem etek tabir edilen modeller yeni sezonun gözdeleri arasında yer alacak.

Vintage etkisi ön planda:

Yeni trend abiyelerde V yakalar ve volanlı kollar sıkça kullanılıyor. Vintage tarza dönüş yapan abiyeler, pek çok davet, organizasyon ve düğünlerin vazgeçilmez modelleri arasında yerini alacak. Taş, payet, boncuk gibi detaylar abiyelerde ufak ufak yer alsa da daha sadeleşen modeller ön planda. Dar kalıplı, etekleri uçuşmayan, vücuda oturan kesimler tercih ediliyor.

Pileli etekler yeni sezonda out…

Bir süredir abiye sevenlerin gözdesi haline gelen straplez elbiseler ise yavaş yavaş azalıyor. Çift askılı ve az da olsa tek omuz elbiseler, balık kesim modeller 2017 yazının en çok tercih edilen modelleri olacak. Geçen yaz en çok kullanılan modellerden olan pileli etekler ise bu yıl tercih edilmiyor.

Uzun etekler gitti, kalem etekler yeni trend:

Şıklığı sadelikte arayan abiye modellerde çoğunlukla kısa, kalem boy kullanılırken öne çıkan unsur ise elbiselerin kesimi olacak. Kupları daha oturan ve esprili kalıplara kendini bırakan abiyelerde püskül gibi detaylar da bu yıl kullanılmıyor.

Tafta kumaş geri dönüyor:

Abiyede farklı kumaş seçenekleri arasında 2017 yazında en çok göreceğimiz kumaş ise tafta olacak. Soft renkler ve dar kalıplı abiyelerde tafta, hem sadeliği hem de şıklığı vurgulayan dokusuyla kadınların vazgeçemediği bir kumaş olma özelliğini de taşımaya devam ediyor. Abiye modasında Türkiye’nin önemli üretici firmaları bu yıl yine Fashionist Abiye-Gelinlik ve Damatlık Fuarı’nda, tüm dünyadan gelen binlerce alıcıya yeni sezonda trend olacak modelleri yılın ilk moda fuarında sunmaya hazırlanıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>