>

MODA - STİL

“adL&CENGİZ ABAZOĞLU” Fasion Week`e Altın Dokunuş

“adL&CENGİZ ABAZOĞLU” defilesi çok büyük ilgi gördü.
 
   
 
 
     

En son trendlerin ve moda akımlarının podyumda boy gösterdiği İstanbul Fashion Week’te merakla beklenen koleksiyon... adL’nin marka yüzü Özge Ulusoy ve podyum dünyasının 30 ünlü mankenin yer aldığı defilenin sürpriz ismi “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde başarılı oyunculuk performansıyla dikkatleri çeken Wilma Elles oldu…

Moda dünyasında dev buluşma olarak nitelendirilen ve 2012 İlkbahar- Yaz koleksiyonu için bir araya gelen ışıltılı kadının Türk markası adL ve başarılı modacı Cengiz Abazoğlu, aylardır süren yoğun ve titiz çalışmanın sonucunu adL’nin marka yüzü Özge Ulusoy dışında, Çağla Şikel, Tülin Şahin ve Wilma Elles gibi ünlü isimlerin yer aldığı defile ile tanıttı. Ayrıca defilede yerli yabancı 30 manken yer aldı.

Cengiz Abazoğlu, adl markası için hazırlamış olduğu 36 parçalık koleksiyonla ilgili, “2012 İlkbahar – Yaz “Gold Ceremony” adlı koleksiyonumda 90’lı yılların lüks ve modern kadınını günümüze yorumladım. Yapısal formlar, asimetrik kesimler koleksiyonda öne çıkan detaylar oldu. Kadınların yüzyıllardır vazgeçemedikleri altın ise doku olarak giysilere, maden olarak ise aksesuarların tasarımlarındaki materyali oldu. Koleksiyonda masumiyeti ve saflığı simgeleyen beyaz ve ona eşlik eden gold’un yanı sıra fuşya, fıstık yeşili ve nude tonları da kullanıldı. Micro mini küçük elbiseler ve uzun gece elbiselerinde sıvama payet, dantel, mat saten ve şifon ise tercih ettiğim dokular oldu” dedi.2009 yılından bu yana devam eden ve senede iki kez gerçekleşen Istanbul Fashion Week, Türk tasarımcı ve markaları, yerli ve uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünü arttırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012 kapsamındaki ‘adL&Cengiz Abazoğlu’ defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Cengiz Abazoğlu koleksiyonunu sabırsızlıkla bekleyen moda severler için bazı parçalar 2011 Yılbaşı öncesi Kasım ayında adL markasının seçkin şubelerinde satışa sunulacak.

adl CENGİZ ABAZOĞLU | IFW 2011 DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

COSMOTURK GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ CENK BABAEREN'İN OBJEKTİFİNDEN...


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>