>

MODA - STİL

Christian Louboutin İlk Parfümünü Duyurdu

Yeni lanse ettiği Bikini Questa Sera, Tornade Blonde ve Trouble in Heaven parfümleriyle kadınlara büyüleyici ve baş döndürücü kokular sunuyor.
 
   
 
 
     

“Parfümlerimin, kadının ve arzularının bir kutlaması olmasını istedim. Bu parfümlerle kadının kişiliğinin bir yönünü vurgulamayı, belki kendisinin dahi bilmediği bir yanını, bir sırrını ya da öyküsünü açığa çıkarmayı amaçladım.”

Her biri kendine özgü, benzersiz kişiliklere sahip Christian Louboutin parfümlerinin ortak noktası Christian’ın yaratım fikri: “Parfümü tıpkı piyanoda çalınan bir nota gibi deneyimlemenizi istiyorum. Önce bir piyano tuşuna ‘vuruş’ gibi ilk koku patlaması geliyor, ardından notaların sesi aksettirmesi gibi harika bir titreşim. Önce o ilk an var, sonrasında ise yayılan bir koku. Parfümün hafızası olarak tanımlıyorum bunu.”Yeni parfümlerin fotoğraflarında yer alması için Christian Louboutin’in aklına ilk gelen isim Elisa Sednaoui oldu. Model, oyuncu, film yönetmeni ve anne olan Elisa Senaoui, şimdilerde zamanının büyük kısmını sosyal girişimciliğe ayırıyor, ayrıca Mısır ve İtalya kırsallarındaki çocuklar ve yetişkinlere yaratıcı ve kültürel öğrenme imkanları sunan Elisa Sednaoui Vakfı’nın kurucusu olarak yardım çalışmalarına katılıyor. Henüz sekiz yaşındayken tanıştığı Christian Louboutin, daha sonra adeta manevi babası oldu. İtalyan, Fransız ve Mısırlı köklerinin izleri, güzelliğine, konuştuğu dillere ve ruhuna da yansıyor. Christian ve Elisa’nın yakın ilişkisi, fotoğraf çekimlerini yapan Ali Mahdavi ile işbirliği sürecinde de önemli bir rol oynadı.

Christian Louboutin parfüm şişeleri, görsel olarak hipnotize edici ve boyutsal birer sanat objesi. Kıvrımları ve şekilleriyle ışığı yakalayan cam şişeler, her parfümün çağrıştırdığı yoğun renkleriyle dikkat çekiyor. Christian Louboutin, yenilikçi ve iddialı bir dizi şişenin tasarımı için Heatherwick Studio ile birlikte çalıştı ve üretim sürecine de dahil oldu. Dünyaca tanınan projelere imza atan Heatherwick Studio’nun tasarımları arasında 2012 Londra Olimpiyatları’nda ateşin yakıldığı kazan, Singapur’daki köşesiz üniversite binası The Hive ve Güney Afrika’da Cape Town’daki kullanılmayan bir tahıl silosuna yeni bir amaç kazandıran müze binası yer alıyor.

“Şişelerin güzelliğine ve sadeliğine bayılıyorum” diyor Christian Louboutin. “Tıpkı bir Oscar veya César heykelciği gibi, bir ödül ya da simge görünümündeler. Tasarımın saflığı nedeniyle çok sade görünseler de bence bu sadelik aslında tasarım sürecinin titizliğini yansıtıyor.”

Bikini Questa Sera: Gündüzün sıcaklığını, teni yakan güneşi, plajın cazibesini geceye taşıyan bir parfüm. Akşam serinliğinde parfüm baş döndürmeye devam ederken, yasemin ve sümbülteber notaları tende kalmaya devam ediyor.

Tornade Blonde: Adı sarışın olsa da bu aslında ruh halini yansıtan bir parfüm. Kırmızı gül, menekşe ve kuş üzümü çiçeklerinin yoğun ve tatlı notaları, aşka ve maceraya davet ediyor.

Trouble in Heaven: Geceyi ateşe veren bir parfüm. Süsen, paçuli ve tonka ağacının amberin sıcaklığıyla buluşan notaları vücudu ikinci bir ten gibi sarmalıyor.

Güzellik koleksiyonları seçkin mağazalarda ve christianlouboutin.com internet sitesinde satılıyor.


Fiyat: 930 TL

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>