>

MODA - STİL

İş Dünyasına Lüks Marka Yöneticileri Yetişiyor

Şanghay ve Paris`ten sonra İstanbul`da eğitim vermeye başlayan Moda ve Lüks Marka Yönetimi Akademisi...
 
   
 
 
     

IFA Paris Türk firmalarının hem markalaşma hem de diğer süreçlerinde etkin rol alacak yöneticileri yetiştirmek amacıyla eğitimlerine başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM)'nin desteği ile gerçekleştirilen eğitimler ile yeni yöneticiler iş dünyasıyla buluşacak.

Kurulduğu günden bu yana dünyaca ünlü markalar ve tasarımcılarla işbirliği yapan IFA Paris Moda ve Lüks Marka Yönetimi Akademisi İstanbul'da ilk öğrencileri ile bir araya geldi. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM)'nin desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirilecek eğitimlerde yurtiçinden ve yurtdışından birbirinden değerli konuşmacılar ve eğitmenler görev alıyor.

Bu sene Türkiye'de ilk mezunlarını verecek olan IFA Paris'in katılımcı profilini farklı sektörlerde çalışan profesyoneller oluşturuyor. Toplam 40 hafta sürecek eğitimin son 10 haftasını Paris'te tamamlayacak olan katılımcılar, kişisel ve profesyonel gelişim, lüks marka kavramları, stratejik pazarlama ve yönetim, girişimcilik ve finans, perakende, dağıtım ve e-ticaret ana başlıkları altında eğitim alacak. Yaklaşık bir yılı bulan eğitim sonunda katılımcılara BUYEM tarafından uzmanlık sertifikası ve Fransız Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylı MBA diploması verilecek.

Kurumun Şanghay ve Paris şubelerinde danışmanlık ve eğitmenlik yapan aynı zamanda Türkiye kuruculuğunu üstlenen Adile Cretallaz, IFA Paris'in Türkiye'de gitgide büyüyen lüks sektörüne yeni bir soluk getireceğini belirtiyor. Cretallaz, Lüks mağazacılığın, “alışverişin çok uzağında, müşteriye hafızalardan silinmeyecek bir deneyim yaşatmak olduğunu vurguluyor ve bu markalarda görev alan kişilerin satış elemanları ise kendilerini “Değer Tüccarları” olarak gören ve tüketiciye sunulanın ÜRÜNDEN çok DEĞER olarak algılanmasını sağlayacak donanımda kişiler olması gerektiğinin altını çiziyor.

Yüz yüze dersler, kişisel çalışmalar, endüstri ziyaretleri ve özel konuşmacıların katıldığı sohbetler şeklinde gerçekleşecek eğitimlerin zamanlaması ise katılımcılara göre belirleniyor. İlk programda yoğun olarak çalışan katılımcıların olması sebebiyle mesai saatleri dışında bir program oluşturduklarını dile getiren Adile Cretallaz, ilerleyen günlerde hem İstanbul'da hem de Paris'te çok özel isimlerle bir araya getireceklerini müjdeledi. Eğitimlerle ilgili Cretallaz, "Bu eğitimin özü; lüks marka oluşturma ve strateji kavramları, sorumlularına markalarıyla ilgili uygulayabilecekleri farklı strateji ve taktikler konusunda çok değerli ve farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemekte. Stratejik Lüks Marka Yönetimi, marka mimarisi oluşturmak, ölçmek ve yönetmek için gerekli pazarlama plan ve faaliyetlerinin nasıl tasarlanması gerektiğini ve nasıl uygulanması gerektiğini içerir. Bu program, markaların önemi ve tüketiciye ne ifade ettiğinden yola çıkar ve markaların nasıl yönetilmeleri gerektiğini uygulama ve ispatlarıyla gözler önüne serer. Marka, marka yönetimi ve stratejik marka yönetimi ile ilgili tüm konuların tartışıldığı bu eğitimin önemli bir amacı da markanın yöneticilerini, karlılığı artıracak yöntemlerle buluşturmaktır" dedi.

Uluslararası ağını sürekli yaygınlaştıran ve tüm marka tutkunlarını kurslarında ağırlayan IFA Paris hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.ifaparis-istanbul.com adresinden ulaşabilir ya da gelişmeleri www.facebook.com/Ifaparisistanbul hesabından takip edebilirsiniz.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>