>

MODA - STİL

Serdar Uzuntaş Avrupa’dan Sonra İlk Kez İstanbul’da Defile Gerçekleştirdi

200 yetenek arasında...
 
   
 
 
     

Vogue Italia Eylül sayısında “200 Yeni Yetenek” arasında gösterilen Serdar Uzuntaş, Londra Moda Haftası ve Floransa Pitti Uomo Fuarı gibi moda dünyasının en önemli etkinliklerinde gerçekleştirdiği koleksiyon sunumlarından sonra ilk defilesini anavatanında, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da gerçekleştirdi.

Londra bazlı Türk tasarımcı Serdar Uzuntaş, ilk koleksiyonuyla 2010 yılında dünyanın en önemli erkek giyim fuarı Pitti Uomo’dan davet almış, ardından peşpeşe Londra Moda Haftası’nda koleksiyon sunumları gerçekleştirmişti. Şehirli centilmenler için çok özel İngiliz kalıplarında hazırlanan ve detaylarda farklılaşan koleksiyonları ile erkek moda dünyasında büyük ilgi gören tasarımcı, dünya modasını belirleyen WGSN network’ü tarafından “Trend’lere yön veren tasarımcılar” arasında yer aldı.
 Koleksiyonlarındaki İngiliz çizgisini, yeniden yorumladığı Türk motifleri ile zenginleştiren tasarımcı, “A Day at the Seaside” adlı 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonu içinse ilhamını; İngiltere’nin Brighton sahillerinde dama oynayan, kanoya binen ve çeşitli sportif aktivitelerle tatillerini geçiren İngiliz kolej öğrencilerinden alıyor.

Vogue Italia 2013 Eylül sayısında dünyadan 200 yetenekli tasarımcı arasında tek Türk tasarımcı olarak gösterilen Uzuntaş’ın koleksiyonları bugüne kadar İstanbul, Milano ve Londra’nın en prestijli mağazalarında modaseverlerle buluştu.KOLEKSİYON & TEMEL PARÇALAR: A DAY AT THE SEASIDE

Koleksiyonda modern terziliği spor giyimle birleştiren ve spor detaylar ekleyen tasarımcı, 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda sezonun resort trend’lerine selam veriyor.

Resort bluzon gömlekler, ağırlıklı olarak Türk çinilerinden esinlenilen mikro ve makro desenlerle hareketlenirken kimi zaman omuzlarda lazer kesimlerle zenginleşiyor.

Resmi giyimin bir parçası olan kumaş pantolonlar, Kendi tasarladığı desenleri gömleklik poplin kumaşa uygulayarak hafif ceketler, pantolonlar ve bermudalar hazırlanıyor.

İngiliz kolej öğrencilerinden alınan ilham, bermuda şortlarla tamamlanan özgün desenlerdeki spor ceketlerde vücut buluyor.

Triko, örme ve poplin kumaşlar yanında daha sportif parçalarda ithal ve yüksek teknolojiyle üretilmiş kumaşlar kullanılıyor.

Önümüzdeki yaz Serdar Uzuntaş erkeği, ceket-bermuda takım elbiseler, şort triko takımlar ve poplin pantolonlar ile kombinlenen desenli resort gömlekleriyle deniz kenarında boy gösteriyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>