>

POPÜLER MEKANLAR

Moğol ve Güney Asya mutfağı ile tanışın

Londra, New York ve Los Angeles gibi gurme başkentlerinde büyük beğeni toplayan Mongolian Barbeque çılgınlığının Türkiye’deki ilk şubesi açıldı…
 
   
 
 
     
Moğol ve Güney Asya mutfağı ile tanışın

Farklı lezzetler arayanların kısa zamanda tiryakisi olacağı “Moğol Barbeküsü”nün Türkiye’deki ilk adresi Go Mongo, Suadiye Park’ta açıldı…


Yüzyıllar evvel Moğolistan’da düzenlenen av partileri ardından ziyafet çadırlarında toplanan Moğolların kılıçları ile dilimledikleri et ve sebzeleri kalkanlarının üzerinde pişirmeleri kökenine dayanan ve Türkçe’ye “Moğol Barbeküsü” olarak çevrilebilecek yemek anlayışı Go Mongo ile Türkiye’de de hayat buluyor.

Amerika ve İngiltere’nin yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinde örneklerine rastlanan ancak Türkiye’de bir ilk olan “Mongolian Barbeque”, kısa sürede herkesin damak tadına uygun bir lezzet durağı olacak.

Moğol Barbeküsünün yanı sıra Go Mongo’da Güney Asya (Vietnam, Endonezya, Malezya, Tayland, Singapur, Japonya) mutfaklarından farklı lezzetler de yer alıyor.


Kendi yemeğinizi kendiniz hazırlayın….

Alışılagelmiş restoranlardan farklı olarak konukların kendi yemeklerini kendileri hazırladığı
Go Mongo’da, açık büfede sergilenen et, sebze ve sos alternatiflerinden seçilen karışımlar
özel bir sac üzerinde pişirilerek servis ediliyor.

Tavuk, hindi, dana ve kuzu eti seçeneklerinin yanı sıra 25 çeşit sebze ve farklı lezzetler oluşturmakta en büyük farkı yaratan 20 çeşit sostan seçilecek alternatiflerin karıştırılmasıyla oluşturulan ve “Mongolian Barbeque” usulü hazırlanan yemeklerde neredeyse sonsuz bir çeşitlilik yakalamak mümkün.


Mekanın dekorasyonu da Moğol konseptiyle uyumlu…

Tasarımı Yalın Tan& Jeyan Ülkü İç Mimarlık tarafından gerçekleştirilen Go Mongo’nun dekorasyonunda Moğol yaşam stilinin temel öğesi “çadır”ın mekan içindeki mimari yansıması
en çok dikkat çeken dekorasyon unsuru.

Moğol göçebe çadırları kültürünün tavan, renk, doku ve tema olarak taşındığı Go Mongo’da sembolik ve stilize anlatımlarla Moğol kültür ve hayat tarzının birçok bileşeni bir arada kullanılıyor. Sac üzerinde gerçekleşen yemek alışkanlıklarının sac masalar halinde yorumlandığı ve mızrak görünümlü aydınlatma araçlarının kullanıldığı mekanın detaylarında bu kültürün bir çok mesajını da bulabilirsiniz.

Go Mongo
Suadiye Plaj Yolu Sokak / Suadiye Park

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>