>

PRATİK BİLGİLER

Hangi Eşyalar Hangi Sıklıkla Yıkanmalı?

Kot pantolon, çarşaf ve sutyenleri hangi sıklıkla yıkamalıyız? İşte cevaplar...
 
   
 
 
     

SUTYEN HER KULLANIMDAN SONRA

Göğüs ölçünüz, sutyeninizi ne sıklıkla yıkamanız gerektiğini belirliyor. Eğer göğüsleriniz büyükse, koltuk altlarınız daha çok çukurda kaldığından terlersiniz. Terlediğinizde ise deri hücre kaybınız arttığından sutyeniniz kokmaya başlar ve göğüslerinizin altında sıcaktan dolayı lekeler oluşur. Eğer vücudunuzun üst kısmı genişse, sutyeninizi her giyişten sonra yıkamalısınız. Dümdüz bir vücut yapınız varsa birkaç gün çamaşır makinesinden uzak durabilirsiniz.

KOT PANTOLONLARINIZI ELİNİZDE YIKAMALISINIZ

Uzmanlar, jean'lerin temizliği için kuru temizleme yapılmasını öneriyor. Eğer buna üşeniyor veya bu işlem için her seferinde para vermek istemiyorsanız onları soğuk suda elde yıkayabilirsiniz. Bu şekilde jean'lerinizin rengini de uzun süre koruyabilirsiniz. Her beş ile 10 giyişinizden sonra pantolonunuzu ters çevirerek yıkayın ve kuruması için açık havada değil, mümkünse evin iç inde bir yere asın.

ÇARŞAFLARI HAFTADA BİR KEZ...

Eğer düzenli olarak yıkanıyorsanız, çarşaflarınızı haftada bir yıkamanız yeterli olacaktır. Peki ateşli bir geceden sonra bu yıkama işlemini ne sıklıkla yapmalısınız? Vücudun seks sırasında salgıladığı sıvılar, protein ve laktik asit açısından çok zengin olduğundan leke bırakırlar. Bunun için çamaşırları bir kova soğuk suya koyarak üzerine lavanta yağı ekleyin. Bu şekilde 20 dakika beklettikten sonra normal yıkama işlemine geçebilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>