>

SAÇ BAKIMI

Deniz Suyu ve Güneş Saçlarınızı Yıpratıyor

Güneş ve havuz keyfi, hepimiz için tam anlamıyla dinlenmenin karşılığıdır.
 
   
 
 
     

Ancak ne yazık ki dinlenirken saçlarımıza verdiğimiz zararın farkına bile varmayız. Güneş ışınları ve havuz suyunun kloru bir araya geldiğinde saçlarımızda inanılmaz etkilere sebep oluyor aslında ve biz bunu tatilden döndükten sonra fark ediyoruz. Havuz suyunda bulunan klor, güneşteki ultraviyole ışınlar ile bir araya geldiğinde, saçımızda şiddetli ve hızlı bir yıpranmaya, akabinde de dökülmeye sebep oluyor. Bu etkiyi biraz olsun azaltmak için havuzdan çıkınca derhal saçların yıkanması gerekiyor. Aksi halde klor saçımızda kaldığı süre boyunca, zarar vermeye devam edecektir.

Bugün pek çok kişi, farkına varmadan havuz ve güneş etkisi sebebi ile de saç dökülmesi sorununu yaşamaktadır. Yıpranan, gücünü yitirip dökülmeye başlayan saçları geri getirmek ise normal şartlarda oldukça zor. Özellikle kadınlarda …

Erkeklerde Saç dökülmeleri destek tedavilerle yavaşlatılsa da tamamen önlenemiyor ve sonuçta iyi bir saç ekim merkezinde aslına en yakın saçlara kavuşulabiliyor. Fakat Kadınlarda kaybetmeden tedbiri almak gerekli… Hormonal sorunlar çözülmeli, kan sorunları çözülmeli ve dış etkenlere karşı tedbirler alınmalı.

Bugün uygulanan PRP (Platelet Rich Plasma) ve Saç Mezoterapisi tedavileri, sizi bu dertten kurtarıyor. Her iki tedavi de hem kadınlar hem de erkekler için son derece olumlu sonuçlar ortaya koymaktadır. PRP, sağlıklı saç döngüsünü geri getirmek için saç tellerine gerekli materyallerle müdahale ederek, saç kaybını durdurur. Böylece saç telleri tekrar güçlenmeye başlar ve dökülmenin durması ile birlikte, azalan saçlarda artış gözlenir. Üstelik daha saç tellerinin daha güçlü olduğu da gözlenir.

Saç Mezoterapisi ise havuz ve güneş etkisi ile yıpranan saçların dökülmesi ve saç üretiminin de yavaşlaması durumunda önemli bir rol oynamaktadır. Saç Mezoterapisi, durağan hale geçen saç köklerini harekete geçirerek, saçlarınızın yeniden sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamaktadır. Saç köklerini aktif hale getiren bu yöntem, bugüne dek uygulanmış pek çok klasik yönteme göre en başarılısıdır. Ayrıca aynı amaçla kullanılan ilaçlara göre de daha etkilidir. İlaçlar küçük dozlar ve de bölgesel oldukları için yeterinde olumlu sonuç vermezken, her hangi bir yan etkisi olmayan Saç Mezoterapisi büyük oranda olumlu sonuçlar vermektedir. Kişinin ihtiyacına göre 4 – 10 seans uygulanan bu yöntem, saçınızın güneş ve havuz suyu ile gördüğü olumsuz etkiyi hızla silecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>