>

SAÇ BAKIMI

Matlaşma ve Dökülmeye Son

Herkesin saçıyla ilgili birçok şikâyeti oluyor. Sizin şikayetiniz matlaşma ve dökülmeyle ilgiliyse, çözümü yazımızda saklı...
 
   
 
 
     

YOĞUN STRES, SAÇ DÖKÜLMESİNİN EN ÖNEMLİ SEBEPLERİNDEN BİRİDİR

Çözüm: Saç derinizi iyileştirin

Saç dökülmesini önlemek için köke müdahale etmek gerektiğini söyleyen uzmanlar, stresin etkisiyle saç derisinde oluşan mikro-irritasyonu gidermek gerektiğini belirtiyor.

DOĞRU ŞAMPUANI KULLANIN

Vitaminlerle zenginleştirilmiş, saç derisinin sağlığını koruyan ve yıpratmadan nazikçe temizleyen bir şampuan kullanın. SP'nin saç dökülmesine karşı geliştirilen şampuanı saç direncini artırıyor ve içerdiği kafein ve mentol ile saç derisinin gerekli olan işlevlerini harekete geçiriyor.

SERUMLARDAN DESTEK ALIN


Çok yoğun dökülmelerde, düzenli kullanım sonunda serum uygulamalarıyla etkili sonuçlar alınabilir.

BESLENMENİZE DİKKAT EDİN


Kilo verme kaygısı ile yapılan diyetler bazen saçlara zarar verebilir. Demir eksikliğine bağlı bir saç dökülmesi varsa mutlaka eksik demir depolarının doldurulması gerekir.

MAT SAÇLARIN EN ÖNEMLİ SEBEBİ, SAÇ DERİSİNİN ZARAR GÖRMESİ VE SAÇTA KALAN ŞEKİLLENDİRİCİLERDİR. HER İKİSİ DE SAÇIN IŞIĞI YANSITMASINA ENGEL OLUR.

Çözüm: Derinlemesine temizleyin

Saçı iyice arındırmak ayrıca, saç kreminin daha iyi nüfuz ederek saçın parlaklığı artırmasına olanak sağlar.

NEM VERİN

Haftada bir uygulanan nemlendirici bir maske, saçın dış yüzeyini pürüzsüzleştirerek daha parlak görünmesini sağlar. Kalın teller daha yoğun bir bakıma ihtiyaç duyabilir

SAÇINIZI FIRÇALAYIN

Saç tellerine daha az zarar veren doğal bir fırça kullanın. Saçı kökten uca kadar birkaç kere taramak, saç diplerinde bulunan doğal yağların tüm saça dağılmasını ve ipeksi görünmesini sağlar.

Hızlı Çözüm: Saçınızı şekillendirdikten sonra havaya bolca parlaklık veren bir sprey sıkın ve içinden geçin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>