>

SAÇ BAKIMI

Yazın Saçlarınız Kurumasın

Deniz, kum, güneş, tatil derken saç bakımınızı ihmal etmeyin!
 
   
 
 
     

Kuruyan ciltlerimizi nemlendirmek için bir sürü çözüm varken saçlarımız için kendimizi bazen çaresiz hissedebiliriz. Doğal bakım yöntemleri ile saç sağlığımızı korumaya çalışabilir ya da saç kurumalarına alacağımız birkaç önlem ile engelleyebiliriz.

Kuru saçların en önemli göstergesi kafa derisinde oluşan kepek sorunu. Kurumuş derilerin oluşturduğu kepek kafamızda hem kaşıntıya hem de dökülmeleri ile bize zorluk çıkarır. Yaz aylarının gelmesi ile artan banyo, saçımızın su ile temasını olumsuz yönde etkileyebilir.

Ek olarak sıklıkla girilen deniz ve güneş ışınları da saç kuruluğuna sebep olabilir. Uzmanlar gün aşırı, yani 2 gün de 1 saçımızın suya maruz kalması yönünde uyarıyor. Bunun en büyük sebebi ise, saç derisinin üretmiş olduğu sebum adı verilen doğal yağ. Sık yıkanma ya da sıklıkla duya maruz kalan saç derisi sebum yağının üretiminde artış göstererek saç yağlanmasına sebep oluyor.

Saç kurumasını önlemek için maske uygulamasında bulunabilirsiniz. Doğal yöntemler de sizlere yardımcı olabilir. Bal ile karıştıracağınız badem, avokado ve zeytinyağını saçınıza uygulayarak kepek sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Şampuan seçiminiz mutlaka kepeğe karşı etkili olan ürünler olmalı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>