>

AŞK - CİNSELLİK

Türk Erkeklerinin Yüzde 90’ı “Zorunlu” Romantik

Araştırmaya göre erkeklerin %92’si özel bir günden dolayı “zorunluluktan” pırlanta aldığını söylerken, sadece %8’i “aşkımdan” cevabını verdi.
 
   
 
 
     

Türk Erkeği İçin Pırlanta Zorunlu Alışveriş Romantik Erkek Oranı Sadece %8

Araştırma esnasında sorulan sorulardan biri Türk erkeklerinin neredeyse hiç romantik olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Pırlanta alışverişi yapan erkeklerin %92’si aşık olduğu kadına özel bir günden dolayı zorunlu olduğu için pırlanta aldığını iletiyor. Türk erkeklerinin sadece %8’’i içinden geldiği için, aşkından dolayı ya da onu mutlu etmek için gibi cevaplar iletmiş.

Türk Erkekleri Hangi Özel Günlerde Pırlanta Alıyor?

Burada oranlar aslında tahmin edileceği gibi evlilik teklifi ve sevgililer günü lehine oluşmuş durumda. Tektaş alışverişlerinde %90’a yakın bir oran evlilik teklifi iken, genel olarak pırlanta alışverişlerinde evlilik teklifi oranı düşüyor. Özel günler olan sevgililer günü, anneler günü, yılbaşı hediyeleri gibi durumlarda oranlar artış gösteriyor. Erkek pırlanta alıcıları özel günler için pırlanta kolyeleri daha çok tercih ederken evlilik teklifinde tektaş pırlanta cevabı %100’lere yakın geliyor.

Bekar Erkekler Hediye Olarak Pırlanta Kolye, Evliler ise Daha Çok Pırlanta Yüzük Tercih Ediyor

Araştırma sırasında sevgilisine ürün alan erkeklerden bekar olanlar hediye olarak daha çok kolye tercih ederken, evliler yüzük tercih ediyor. Evli erkekler arasında favori ürünlerse tria, beştaş ve yeditaş yüzükler.

Türk Erkekleri Pırlanta Seçerken Fiyata Odaklanıyor

Pırlanta alışverişi esnasında tercihi en çok etkileyen faktör olarak %72 gibi baskın bir oranla fiyatın en önemli etken olduğu ifade edilirken, marka, sertifika, model, taksit olanakları, güncel kampanya gibi etkenler de fiyat sonrası gelen kalemler oluyor.

Çapkın Erkekler Birden Fazla Adrese Pırlanta Gönderimi Yapabiliyor

Araştırmaya göre erkeklerin içerisinde %2’lik bir oranla da olsa birden fazla adrese pırlanta gönderimi yapanlar var. Bu gönderilerden %2’lik bu kesimin çapkınlık amacıyla pırlanta siparişi verdiğini anlamak mümkün. Hatta bu siparişlerin yüzük ölçülerinin bile farklı olduğu biliniyor.

Erkekler Pırlantanın Özelliklerinden Anlamıyor

Alışveriş yapan erkeklerin %65‘i pırlantanın özellikleri konusunda ilk defa bilgi sahibi olduğunu iletiyor. Müşteri hizmetlerine gelen sorular arasında “pırlanta ile altının ne farkı var” gibi sorular bile mevcut. Dolayısıyla erkekler pırlanta alışverişine girişmeden önce pırlanta hakkında bilgi topluyor, soru soruyor ve araştırma yapıyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>