>

SAĞLIKLI YAŞAM

Avon’dan Kadınlara Ücretsiz Mamografi Taraması

Meme kanseri konusunda Türkiye’deki en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesine imza atan Avon, bu yıl da kadınları ücretsiz mamografi taramalarına katılıma davet ediyor.
 
   
 
 
     
Avon bu zamana kadar 20 ilde yaklaşık 6.000 kadına ücretsiz mamografi imkanı sunan Avon, meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek ve kadınları meme kanseri konusunda bilinçlendirmek üzere bu yıl da 8 ilde ücretsiz mamografi taraması düzenliyor. Avon’un mamografi taramasından faydalanmak isteyen 40 yaş üstü kadınların 0 (216) 454 10 20 numaralı danışma hattını arayarak kayıt olmaları yeterli.


“Kadınların kadınlar için çalıştığı şirket” Avon, meme sağlığı konusunda kadınlara rehberlik etmeyi sürdürüyor. Meme kanserinde erken teşhisin önemini uzun yıllardın yürüttüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ile vurgulayan Avon’un sağlık yolculuğu bu yıl Rize, Sivas, Konya, Manisa, Kayseri, İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde ücretsiz mamografi taramalarıyla devam ediyor. ‘Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi’ kapsamında düzenlenen mamografi taramasından ücretsiz olarak faydalanmak isteyen 40 yaş üstü kadınların, zaman kaybetmeden 0 (216) 454 10 20 numaralı danışma hattını arayarak kayıt olmaları gerekiyor.

Ücretsiz tarama yapıyor, topladığı fonlarla hastanelere cihaz bağışlıyor...

‘Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi’ kapsamında kanserle mücadelenin ilk ve en önemli adımının erken teşhis olduğu bilincinden yola çıkan Avon; değişik illerde yürüteceği taramaların yanı sıra bu yıl da düzenleyeceği seminerler, meme kanseri ile mücadele etkinlikleri, meme kanseri kitabı, bilinçlendirme broşürleri, meme kanseri bilgilendirme hattı ile kadınlara mümkün olduğu her noktada ulaşmayı sürdürecek. Kadınlarımızın erken tanı tekniklerine ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla ücretsiz mamografi taramaları düzenleyen Avon, Meme Kanseri Mücadele Ürünleri’nden elde edilen gelirler ile fon toplayarak mamografi cihazı bulunmayan hastanelere cihaz bağışında bulunacak.

Proje çerçevesinde, yurtdışında pek çok örneği bulunan ve Türkiye’de ilk defa Avon’un desteğiyle açılan ‘Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu ile birlikte yürütülüyor. Hafta içi her gün 09:00–17:00 saatleri arasında 0800 314 99 99 no’lu ücretsiz telefon hattını arayan kadınlar, uzman hemşirelerden meme kanseri ile ilgili tüm sorularının yanıtlarını alabiliyor ve meme kanseri ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabiliyor.

Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi Hakkında

1992 yılında İngiltere’de başlayan Avon Meme Kanseri ile Mücadele Çalışmaları, 2008 yılında dünyada 50 ülkesinde $585 milyonun üzerinde topladığı fon ile kadınları meme kanseri konusunda bilinçlendirmeyi ve erken teşhis imkanlarına erişimlerini kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Meme kanseri ile mücadele çalışmalarına 1996 yılında başlayan Avon Türkiye, kadınların dikkatini meme kanseri konusuna çekmek ve daha çok kadına ücretsiz teşhis imkanı sağlamak amacıyla 2005 yılında projenin kapsamını genişletti ve Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi’ni başlattı. Bu proje ile Avon, kadınların erken tanı tekniklerine erişimlerini kolaylaştırmayı, hastalık ile ilgili bilinç seviyesini artırmayı ve yapılan bilimsel çalışmalara destek olmayı hedeflemektedir.

Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi kapsamında, 2005 yılından bu zamana kadar 10 ilde 14 bilgilendirme söyleşisi yapıldı, 20 ilde yaklaşık 6.000 kadına ücretsiz mamografi taraması gerçekleştirildi ve yüzbinlerce bilgilendirme broşürü dağıtıldı. Meme Kanseri ile Mücadele Ürünleri’nin satışlarından elde edilen fon ile 5 hastaneye mamografi cihazı bağışlandı.

Aynı zamanda, Meme Kanseri Dünya Turu kapsamında gerçekleşen ve Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi’nin en önemli etkinliklerinden biri olan “Meme Kanseriyle Mücadele Yürüyüşü” üç yıldır binlerce kadının katılımıyla, Beşiktaş-Ortaköy arasında düzenlenmektedir.

Proje kapsamında Gazeteci Elif Ergu’nun yazdığı “Kanser Olan Mememdi, Ben Değil!” kitabı 2006 yılının Aralık ayında çıkarılmıştır. Kitaptan elde edilecek telif gelirinin tümü, ücretsiz mamografi taramalarında kullanılmak üzere Avon’la Sağlığa Yolculuk Fonu’na aktarılmaktadır.

Türkiye’de bir ilk olan Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu işbirliğiyle 13 Ağustos 2007 tarihinde hizmete açılmıştır. Hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasında 0800 314 99 99 nolu ücretsiz telefon hattını arayan kadınlar, uzman hemşirelerden meme kanseri ile ilgili tüm sorularının yanıtlarını alabilmekte ve meme kanseri ile ilgili gerekli dökumanlara rahatlıkla ulaşabilmektedirler.

“Gönüllü Elçiler”i arasında Aynur Bektaş, Balçiçek Pamir, Defne Sarısoy, Dilek Hanif, Ece Vahapoğlu, Elif Dağdeviren, Elif Ergu, Gülay Afşar, Handan Güçyılmaz, Hülya Aydın, Mehveş Evin, Mesude Erşan, Nagehan Alçı, Nora Romi, Özlem Gürses, Perihan Çakıroğlu, Seray Sever, Şükran Çelebi, Tuluhan Tekelioğlu, Yonca Ebuzziya gibi ünlü isimlerin yer aldığı proje, kadın sağlığı alanında gerçekleştirilen en kapsamlı sosyal sorumluluk projelerinden biridir.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>