>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kalça ve Basenler Nasıl Erir?

Kolay yoldan kilo verdiren diyetler, genellikle sıkı kurallar içeren kısa dönemli diyetlerdir, istediğiniz sonucu vermez.
 
   
 
 
     

Bu diyetleri uygulayan birçok insanın sıkça yaşadığı 1 diğer problem de, başarılı 1 şekilde incelme konusundaki becerinize olan güveninizi yitirmenize neden olmalarıdır. Özellikle basen, kalçalardan kilo vermek isteyenler kesinlikle hızlı, kolay diyetleri denememeli..

NE YAPMALISINIZ?


Kilo verme hızı, miktarı konusunda gerçekçi olun. Mümkün olandan fazlasını beklemek, sizi başarısızlığa iter. Gerçekçi hedeflerinize ulaşmak için yaşam tarzınızda yapacağınız değişikliklerse, hedeflerinize güvenli , emin adımlarla ulaşmanızı sağlar.

Diyet yaparken, dengeli 1 şekilde beslenmeniz, vücudunuzu, zihninizi, sağlıklı, aktif tutmak kalmak için gereken gıdaları aldığınıza inandırır. Düzenli öğünler, sevdiğiniz besinlerden tüketeceğiniz ufak porsiyonlar da tatmin olmanızı sağlar.

Sağlıklı 1 beslenme şekli, aynı zamanda kalp hastalıkları, bazı kanser tipleri, şeker hastalığı, katarakt, akciğer bozuklukları risklerini de azaltır.

Günde 500 kalori almanız gerekiyor. Yarım kilo vücut yağının içerdiği enerji miktarı 35OO kaloridir. Bu durumda, haftada yarım kilo verebilmek için, günde 5OO kalori daha az almanız gerekmektedir. Bunu başarmanın en iyi yolu da, daha az kalori almak için ufak tefek değişiklikler yapmak ve daha hareketli olmaktır. Örneğin; 1 bar çikolata yerine bir adet muz yemeniz 150, standart mayonezli lahana salatasını diyet mayonezli yemeniz 240 kalori kazandırır. Buna 15’er dakikalık 2 kısa yürüyüşü de eklerseniz, 540 kalori daha az almış olursunuz.

Kilo vermenin tek bir doğru yolu yok. Önemli olansa, bunu sağlıklı ve gerçekçi yollardan başarmak. Böylece kilo verirken, ihtiyacınız olan besleyenleri alabilir, kendinize daha olumlu yaklaşabilir, hayatınızı aynen yaşamaya devam edebilirsiniz. Bu, aynı zamanda kilonuzu korumaya yarayacak yeni beceri , tutumlar geliştirmenizi de sağlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>