>

SAĞLIKLI YAŞAM

Mide Bulantısı için Bitkisel Tedavi Önerileri:

Mide bulantısı tedavisi... Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı nasıl geçer?
 
   
 
 
     

Mide bulantısı, mide bozukluğu, yüksek ateş, serebral bir olayın başlangıcı veya belirtisi olabilir. Ama, mide bulantısı, bir hastalık değildir. Mide bulantısı, kusma hissinin ortaya çıkmasıdır. Rahatsız edici bir durumdur.

Sebebi, bakteriyal, viral, yanlış ilaç kullanımı, stres, taşıt yolculuğu gibi nedenler olabilir. Öncelikle bulantının, neden kaynaklandığının bilinmesinde fayda vardır. Tabiki hamilelik bulantıları ile karıştırmamak gerekir.

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? Mide Bulantısı için Bitkisel Tedavi Önerileri:

* Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı toz zencefil ilave edilip demlendirir. Daha sonra süzülerek içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine,bir çay kaşığı nane ve bir küçük parça kabuğuyla birlikte limon katılıp demlendirilir. Sonra süzülerek günde, üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı soğuk suyun içine, ince kıyılmış bir çay kaşığı kadar ebegümeci atılıp, 12 saat demlendirilir. Süzülür ve içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içinde ılıtılarak, gün­de iki kez, sabah ve akşam içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine, bir çay kaşığı ada çayı atılıp demlendirilir. Sonra süzüle­rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine, bir çay kaşığı ıhlamur katılıp demlendirilir. Sonra süzüle­rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir kahve fincanı limon suyu ile bir tatlı kaşığı Türk kahvesi karıştırılıp, içilir. Daha sonra üzerine bir kahve fin­canı ılık su içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine, ince kıyılmış bir çay kaşığı mercanköşk katılıp demlendirilir. Daha sonra süzülerek, günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Kızarmış bir dilim ekmek sirkeye batırılıp, üze­rine nane ekilerek yenir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine, bir çay kaşığı kekik katılıp demlendirilir. Sonra süzüle­rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine, ince kıyılmış bir çay kaşığı kılıç otu katılıp demlendirilir. Sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine, ince kıyılmış bir çay kaşığı civanperçemi katılıp demlendirilir. Sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine, ince kıyılmış bir çay kaşığı katırkuyruğu katılıp demlendirilir. Sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine, bir çay kaşığı kimyon ve sumak katılıp demlendirilir. Sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine, bir çay kaşığı ıhlamur katılıp demlendirilir. Sonra süzüle­rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir su bardağı kaynar suyun içine, birer çay kaşığı nane, anason ve raziyane katılıp demlendirilir. Sonra süzülerek bir tatlı kaşığı süzme bal ilavesiyle içilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>