>

SAĞLIKLI YAŞAM

Vücudunuzu sonbahara hazırlayın

Yüzünüzdeki güneş lekeleri, kuruyan cildiniz, sertleşen ayak topuklarınız... Yazdan kalan bu problemlere veda etmek istiyorsanız sonbahar bakımına başlayın.
 
   
 
 
     
Derin temizlik: Güneşin etkisiyle azalan sivilceler kış döneminde çoğalabiliyor. Bu nedenle sabah ve akşam cilt bakımı yapmanız çok önemlidir. Ayrıca haftada bir ya da on beş günde bir derinlemesine bir temizlik yapmak, peeling, maske gibi önemlidir.

Yoğun nemlendİrme: Güneş ışınları cildin nem dengesini olumsuz etkiliyor. Eğer önlem almazsanız kuru, cansız, soluk bir görünüm ortaya çıkar. Böyle bir durumla karşılaşmamak için her gün yapılan rutin cilt temizliğinden sonra cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanmak gerekiyor. Lekelerle savaş: Güneşin ciltte bıraktığı kötü izlerden biri de güneş lekeleri. Yeterince korunmadığınız için lekeler ve çillerle yaşamayı öğrenmek zorunda kalıyorsunuz. Bu durumun kesin sonucu olmasa da leke giderici özel ürünlerle lekelerin görünümünü hafifletmek mümkün. Çatlak ve selülitle savaş: Selülit ve çatlak oluşu başladıysa yapılacak ilk iş su tüketimini artırmak ve yürüyüşlere başlamaktır. Bir de özel kozmetik ürünler kullanıldığında ilerlemeden önüne geçebilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>