>

SAĞLIKLI YAŞAM

Vücut Şekillendirme

İşte vücut şekillendirme ameliyatları...
 
   
 
 
     

Diyet sonrası sarkmalarda uygun kiloya gelindiğinden emin olunması durumunda estetik cerrahiyle şekillendirme yapılmalı.

SARKMALARDA UYGULANABİLECEK OPERASYONLAR...

VAKUMLA YAĞ ALDIRMA YÖNTEMİ:

Liposuction ile yüzdeki çökük ve sarkık alanlara müdahale edilerek bu bölgelerin gerilmesi, çukurların doldurulması işlemiyle yüz gençleştirme operasyonudur.

KARINDAKİ AŞIRI SARKMALARI YOK ETMEK İÇİN:

Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını ve karın duvarı kaslarının gerilmesini içeren bir ameliyat. Bu operasyonda sarkan karın gerilerek düzeltiliyor, deri aşağıya doğru çekiliyor, fazla deri kesip atılıyor ve kesi hattı dikiliyor. Operasyondan bir gün sonra hastaneden çıkıp evinizde dinlenebilirsiniz.

Her 2-3 günde bir doktorunuz pansumanınızı yapar. 10 gün sonra da dikişler alınır ve normal hayata dönebilirsiniz.

ALT BEDEN VE KALÇALARIN KALDIRILMASI:

Çok gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda kalçalar sarkabilir. Operasyon genel anestezi ile hastanede yapılan 4-5 saatlik bir ameliyattır. Hasta bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabilir. 10-15 gün evde istirahat ettikten sonra yavaş yavaş sosyal hayatına dönebilir.

KOLLARIN İNCELTİLMESİ VE İÇ KISIMLARINDAKİ SARKIKLIĞININ ORTADAN KALDIRILMASI:

Üst kollardaki şişmanlık liposuctionla giderilebilir. Bu işlem lokal anestezi altında yapılabilir ve ameliyat 1 saat kadar sürer. Ameliyattan sonra hasta hemen evine gidebilir ve ertesi gün normal hayatına dönebilir. 3 hafta bandaj uygulanır.

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME:

Bu operasyon genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın yapılması genellikle 2-3 saat arasında bir süre alır. Memeleriniz ilk 1-2 gün hafif mor, şişmiş görünür ve rahatsızlık verebilir, ama ciddi bir ağrı oluşturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çıkarılır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>