>

YAŞAM KOÇU

Erkeklerin şaşırtıcı davranışlarının açıklamaları

Erkekler neden çılgınca zap yaparlar? Neden yatakta iletişim kurmakta başarısızdırlar?
 
   
 
 
     
Kanallar arasında sürekli sörf yapmak beyin dejenerasyonuyla ilgil olabilir. Pensilvanya Üniversitesi Tıp Merkezince yapılan bir araştırmaya göre; erkekler dikkat aralığını kontrol eden beyin dokularını kadınlara göre üç kat daha hızlı kaybediyor. Artı, erkekler kadınlara oranla daha sabırsız ve düşüncesiz.

sürekli bacakları açık otururlar?

Bir erkeği bacakları açık vaziyette otururken gördüğünüzde bu şekilde oturma nedenini merak edebilirsiniz. "Bu sıcaklıkla ilgilidir" diyor uzmanlar. Bu oturuş "scrotum"un, yani spermin bulunduğu yerin - soğuk tutulup havasız kalmasını önler. Bir başka açıklama ise; "The First Sex: The Natural Talents of Women and How They Are Changing the World" (İlk Seks: Kadınların Doğal Yetenekleri ve Dünyayı Değiştirme Yöntemleri) adlı kitabın yazarı Helen Fisher'den "Kadınlar cinselliğe davetkar olmama düşüncesiyle bacakları kapalı bir şekilde otururlar. Erkeklerse bunun tam tersini düşünerek hareket ederler" diyor Fisher,

yatakta iletişim kurmakta başarısızdırlar?

Gemilerini sizin limanınıza sokmak için istekle girişimde bulunurlar; fakat bu heyecanı doruğa ulaştıran iletişim bağını genelde kuramazlar. Bu süreçte sizden yardım almayı reddederler. Bu nedenle de girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır. Fisher "iletişimin östrojen hormonuyla bağlantılı olduğunu söylüyor ve östrojen erkeklerde kadınlara oranla önemli ölçüde daha az olduğundan, erkeklerin daha suskun ve hareketi yönlendirici olduğunu belirtiyor." Bu da ilişki sırasında hassas bölgelerinizi erkeğinizin bulabilmesinin, sizin yardımınıza bağlı olduğu anlamına geliyor.

klozet kapağım kapatmazlar?

Neden erkekler defalarca uyarmamıza rağmen klozetin kapağını ısrarla indirmezler? "Lean On Me: The Power of Positive Dependency in intimate Relationships" (Yakın ilişkilerde Pozitif Bağlılığın Gücü) adlı kitabında yazar Marion F. Solomon klozeti açık bırakmanın bir güç oyunu olduğunu söylüyor. "Neden onun istekleri benim isteklerimden daha önemli" demenin bir çeşit yolu bu.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>