>

YAŞAM KOÇU

İş Seyahatine Çıkanlar İçin Birbirinden Önemli Tavsiyeler

İşi gereği sürekli seyahat halinde olanlar dikkat..
 
   
 
 
     

1. ÖNCEDEN PLAN YAPIN

Ekstra konfor sağlamak için planlarınızı önceden yapmaya çalışın. İş seyahatlerinizin tarihleri belli olduğunda vakit kaybetmeden ana hatları çizmeniz hem size daha fazla rahatlık hem de hesaplı bir seyahat sunacaktır. Özellikle uçakla yapacağınız yolculuklarda ne kadar önceden bilet alırsanız o kadar fazla tasarruf edersiniz. Farklı hava yolu firmalarından araştırma yaparak, seyahatiniz için en rahat ve en hesaplı seçeneği bulabilirsiniz. Aynı zamanda otobüs ve uçak firmalarının dönem dönem düzenlenen kampanyalarını takip etmeniz de size birçok avantaj sağlar. Yolculuk için ayırdığınız bütçeyi yarı yarıya azaltacak avantajları yakalayabileceğiniz gibi, ekonomik sınıf fiyatına business class’ta uçuş keyfi de yapabilirsiniz.

2. MÜMKÜN OLDUĞUNCA AZ EŞYA ALIN

İş seyahatinin verimli geçebilmesi için vakit ve konfor çok önemlidir. Yanınızda taşıdığınız eşyaları olabildiğince aza indirmek hem size rahatlık sağlar, hem de bagaj sıralarında vakit kaybetmenizin önüne geçer. Havaalanlarında uzayıp giden kontuar sıralarından kurtulmak için online check in yapın ve küçük bir el bagajı ile bütün eşyalarınızı yanınıza alın. Böylece uçaktan indiğinizde de bagajlarınızı beklemenize gerek kalmayacaktır.

3. SEYAHAT PAKETİ HAZIRLAYIN

Her yolculuğun olmazsa olmazı eşyalarınızın listesini çıkarın. Diş fırçası, çorap, temizlik malzemeleri, şarj aletleri gibi yanınıza mutlaka alacağınız bu eşyaların yazılı olduğu kağıdı unutmayacağınız bir yerde saklarsanız her seyahat öncesinde düşünmenize gerek kalmaz. Belli bir miktarın üzerindeki sıvılar uçaklara kabul edilmediği için, ihtiyacınız kadarını küçük seyahat şişelerine koyarak yanınıza alabilirsiniz. Yapacağınız bu seyahat paketini sadece yolculuklarınızda kullanmak üzere evin bir köşesinde bulundurun.

4. PROGRAM ÇIKARIN

Kendinize vakit ayırın. İş seyahatlerinde bunun ne kadar zor olduğu malum, ancak yapacağınız düzenli bir program ile işlerinizden boş vakitler ayırabilir ve kendinizi etrafı keşfetmek için biraz vakit ayırabilirsiniz. Zihninizin ve bedeninizin dingin olmasının çalışma veriminizi etkilediğini unutmayın. Kaldığınız otelin spa merkezinde kendinizi bir saatliğine dinlenmeye almak istemez misiniz?

5. TEKNOLOJİDEN FAYDALANIN

Akıllı telefonların hakkını verelim. Artık o kadar çok uygulama ve seçenek var ki, sadece eğlenmemiz için değil işleri yoluna koymamız için de oldukça yardımcı oluyorlar. Bulut tabanlı uygulamalar sayesinde dizüstü bilgisayarınızı taşımak yerine sadece tabletinizi alarak yola çıkabilir, sunumlarınızı buradan gerçekleştirebilir ve notlarınıza ulaşabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>