>

ANNE - ÇOCUK

Hamileliğinizde Bacak Sağlığınızı İhmal Etmeyin!

Nelere dikkat etmelisiniz? İşte cevapları...
 
   
 
 
     

Boehringer Ingelheim tarafından yaptırılan araştırmalara göre gebelik sırasında damarlar, vücut genelindeki kan dolaşımında yaklaşık %20 daha fazla kanı taşımak zorunda kalıyor ki bu fazladan bir litre kan demektir; gebeliğin dokuz aylık döneminde ve sonrasında kan damarlarında ekstra gerilim oluşur. Meydana gelen hormonal değişiklikler damar çeperlerinin esnekleşmesine ve gevşemesine ve dolayısıyla, kanın bacaklarda birikmesine neden olabiliyor.

Gün içinde sıkı çoraplar giyerek, ayaklarınızı sık sık yukarıya kaldırarak ve bacaklarınıza masaj yaparak varisli damarların oluşma riskini azaltabilirsiniz. Beslenmenize de dikkat etmelisiniz, en etkili çare düzenli egzersiz yapmaktır.

Doğumu takip eden iki ay içerisinde şikayetler ortadan kalkmamışsa etkili tedavi seçenekleri kullanılması uygun olacaktır. Hızlı etkisi ile öne çıkan kırmızı üzüm yaprağı özütünün damar çeperini iyileştirip, elastiklik sağlayarak kan dolaşımını artırdığı ve böylece bacaktaki şişmeleri ve ağrıları azalttığı kanıtlanmıştır.

Web: www.sagliklibacaklar.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>