>

AŞK - CİNSELLİK

En Çok Duyduğumuz 4 Yalan!

Bu yalanlar aklınızı başınızdan alacak…
 
   
 
 
     

"KEŞKE DAHA FAZLA ZAMANIM OLSA..."

Herkesin söylediği en beylik yalanlardan biridir. Günün 24 saat oluşunu dünyada hiçbir kuvvet değiştiremeyeceğine göre boş yere "Keşke bir gün 40 saat" olsa gibi cümleler kurmayın. Günü nasıl planladığınız işte bu noktada daha da çok önem kazanır. Öncelik listenizi belirleyin, işleri delege etmeyi öğrenin. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Sistemli ve planlı olun. Göreceksiniz daha fazla şey yapabilmişsiniz.

"BEN DE SİZİ ARAYACAKTIM."


Unuttuğunuz, ihmal ettiğiniz ya da konuşmak istemediğiniz için telefon açmadığınız biri ahizenin diğer ucundaysa genelde bu yalana başvururuz. Yalan söylemek yerine sadece bir "Merhaba" deyip yumuşak bir geçiş yapmayı deneyin, inanın karşınızdaki kişi de günün birinde başkalarına "Ben de sizi arayacaktım" dediği için yalan söylüyor olma ihtimalinizi hissedebilir.

"KİMSE BENİ TAKDİR ETMİYOR."


Siz belki de keşfedilmemiş bir Mozart'sınız. Ama eğer bu kadar yetenekliyseniz, bunu dünyayla paylaşmanın bir yolunu da bulmalısınız. Keşfedilmeyi beklemek yerine yeteneklerinizi ortaya koymaktan korkmayın.

"BEN DE SİZE AYNI ŞEYİ SORACAKTIM. SİZCE NE YAPALIM BU KONUDA."


Genellikle işyerinde üstlere söylenilen bu cümle aslında; "Bu konuyu unuttum iyi ki hatırlattınız"ın Türkçesi'dir. Not alın. Planlı olun ve önce siz sorun. Ama yok eğer sizden önce müdürünüz bir konuda size bir şey sormuşsa sadece soruyu cevaplayın. Bu cümleyle cevaba başlarsanız inandırıcılığınızı yitirirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>