>

AŞK - CİNSELLİK

Erkekler seksten önce düşünüyor

Erkeklerin seksle ilgili karar vermeden önce düşündüklerini açıklandı.
 
   
 
 
     
Journal of Magnetic Resonance Imaging dergisinde yazan bilim adamları, Brezilya maymunlarının beyin fonksiyonlarına bakmak için fonksiyonel manyetik resonans (fMR) tekniğini kullandı. Bilim adamları, dişilerin kokusunu aldıklarında maymunların beyinlerinin çalışmaya başladığını gördüler.

Maymunlar üzerinde yapılan araştırma erkeklerin de seksle ilgili karar vermeden önce düşündüklerini gösterdi. Psikoloji profesörü Charles Snowdon’ın ekibi, araştırmayı 4 erkek maymun üzerinde yaptı. Erkek maymunlara yumurtlama dönemindeki dişi maymunların salgılarının yanı sıra yumurtalıkları alınmış, bu yüzünden kısır dişi maymunların salgıları koklatıldı.

Araştırmacılar, erkek maymunların beyinlerinin, kısır olmayan dişi maymunlardan gelen kokuya daha çok tepki verdiklerini gördüklerinde şaşırdılar. “Beynin, cinsel istekle ilgili bölümünün yanı sıra karar almada etkin olan bölümünde yüksek seviyede faaliyet görünce şaşırdık” diyen Snowdon, maymunlardan elde ettikleri verilerin insanlara yapılan MR testlerine şaşırtıcı biçimde benzediğini söyledi.

Güney ve Orta Amerika maymunları, insanlar gibi aileler halinde yaşıyor ve birbirleriyle rastgele çiftleşmiyorlar.

ntvmsnbc.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>