>

DİĞER HABERLER

Dünyaca Ünlü Caz Sanatçıları 13. Akbank Caz Festivali'nde!

13. Akbank Caz Festivali Grammy ödüllü caz ustalarının da yer aldığı dopdolu bir program ile İstanbul ve Ankara'da caz severlerle buluşuyor.
 
   
 
 
     
Dünyaca ünlü caz sanatçılarının yanı sıra Türk caz sanatçılarının da yer alacağı 13.Akbank Caz Festivali, 9 Ekim 2003 saat 20:30'da İstanbul'da Aya İrini Müzesi'nde Dirty Dozen Brass Band'in konseri ile başlayacak. Cemal Reşit Rey Konser Salonu başta olmak üzere, 8. İstanbul Bienalinin sergi alanları olan İstanbul Yerebatan Sarnıcı ve Tophane-i Amire'de caz rüzgarları esecek. Bienallerdeki konserler ücretsiz izlenebilecek. Ayrıca Babylon caz sanatçılarını ağırlarken, Ankara'da da Hilton Oteli ve ODTÜ'de caz severlere renkli konser alternatifleri sunulacak.

13.Akbank Caz Festivali'nde caz severler, bu yıl caz dünyasının usta yorumcularını dinleme fırsatı bulacaklar. 7 Grammy ödüllü ve "En İyi Uluslararası Performans" ile "En iyi Enstrümantal Caz Performansı" ödüllerini aynı anda iki yıl üst üste alan Michael Brecker, The Saxophone Summit grubu ile 18 Ekim tarihinde Cemal Reşit Rey'de sahne alacak. Caz tutkunları, Brecker'ın yanı sıra The Saxophone Summit Grubu'nda 5 kere Grammy'e aday gösterilen, dört kez Down Beat Dergisi okuyucuları ve müzik eleştirmenleri tarafından "Yılın Müzisyeni" seçilen Joe Lovano ile birlikte saksafon ve flüt sanatçısı Dave Liebman'ı da izleyebilecek.

13.Akbank Caz Festivali kapsamında 50'li ve 60'lı yıllarda Hammond Org'unun kralı ilan edilen Jimmy Smith, 15 Ekim 2003 tarihinde Cemil Reşit Rey Konser Salonu'nda caz severlere R&B, Blues ve Gospel'ı, Bebop ile harmanlayarak grubu Jimmy Smith Quintet'in diğer sanatçılarıyla birlikte unutulmaz bir konser verecek.

Cazın en yenilikçi ve yaratıcı simalarından David Murray, 17 Ekim Cuma akşamı Cemil Reşit Rey'de, kendi grubu David Murray Latin Big Band ile caz severlere Latin cazından örnekler sunacak.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>