>

DİYET

Çikolata Bağımlılığından Kurtulun!

Dikkat!
 
   
 
 
     

Bağımlılıklardan kurtulma konusunda dünya çapında tanınan, enerjiye dayalı doğal arınma yöntemi “Abrahamson Metodu” uzmanları çikolata yeme isteğinin bir bağımlılık olduğuna dikkat çekiyor.

Çikolata günümüzde reddedilemeyen besinler arasında ilk sırada yer alıyor. Alkol, ilaç ve davranış bozukluğuna benzer fizyolojik ve psikolojik etkilerinin olduğu ve bağımlılık yaptığı bir gerçek.

Morfin, eroin ve benzeri maddeler, beyinde, çikolata ile aynı reseptörlerde değişikliğe neden olurlar. Çikolata uyuşturucuya benzeyen, beynin serotonin hormonu salgılamasına yol açan alkaloidler içerir. Seratonin hormonu insana canlılık, mutluluk ve zindelik hissi verir (birazcık aşık olma hissine benzer!). Çikolata yendiğinde, bağımlılığa neden olan his budur.

Çikolata bağımlılığı konusunda yapılan bir diğer araştırmada ise çikolata yerken “enfekalin” adlı kimyasalın salgılandığı ve bunun çikolatayı daha çok sevmeyi değil de yeme arzusu yarattığı kanıtlanmıştır. Yani çikolata yemenin zevk vermekten çok, beyinde diğer bağımlılıkların yarattığı uyuşturucu etkisine sahip olduğu ortaya konmuştur.

Çikolata yorgunluğu dağıtır. Bir çok kişi yorgun, üzgün veya depresif olduklarında çikolata yemek ister. Unutmamak gerekir ki mutsuzken yada stres anında yapılan spor 30 dakikadan sonra çikolata ile aynı etkiyi göstermektedir.

Çocukluk çağında sütlü kakao içerek, ekmeğe çikolata sürerek başlayan çikolata serüveni, arada bir yapılan bir aktivite olduğunda sorun olmuyor ancak bir kutu çikolata açılıp son damlasına kadar yendiği zaman veya kakaolu krema kavanozu dibine kadar kaşıklandığında artık “bağımlılık” belirtilerinin başladığını göz ardı etmemek gerekir.

Tek seansta çikolata bağımlılığından kurtulun!

Tüm dünyada 50 binden fazla insanı bağımlılıklarından arındıran Abrahamson Metodu şeker terapisi ile çikolata bağımlılığından da kurtulmak mümkün. Abrahamson Sistemi tek seansta şeker ve glüten yeme isteğini azaltır; çikolata, tatlı yeme ihtiyacına kayıtsız kalmayı sağlar! Arınma sürecini takip eden kişiler şeker / gluten bağımlılıklarından arındıkları gibi birkaç gün içinde metabolizma üzerindeki olumlu etkileri gözlemlerler. Şeker, gluten bağımlığından arınan kişiler, daha odaklı, daha canlı olduklarını, daha az uykuya ihtiyaç duyduklarını ve genelde kendilerini daha iyi hissettiklerini ve daha neşeli olduklarını bildirirler.

Abrahamson Arınma Programı dünya çapında; sigara, şeker ve glüten gibi kötü alışkanlıkların yanı sıra; alkol, tırnak yeme, saç yolma (trikotillomani), deri yolma (dermatilomanı-CSP), kumar ve daha ağır ve karmaşık bağımlılıklardan kurtulmak için de kullanılıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>