>

DİYET

Diyet Sırasında Tok Tutan Besinler

Diyet yaparken açlığınızı bastıracak, sizi tok tutacak besinlerin listesini sizin için derledik...
 
   
 
 
     

Sürekli atıştırmaktan ve hiç doymamaktan şikayet edenlerdenseniz, doğru yerdesiniz.

YUMURTA:

Protein bakımından oldukça zengin olan bu besin maddesi çok pişirildiğinde tokluk hissi verecektir. Özellikle kahvaltıda tüketilen yumurtanın omlet yerine haşlanmış olması açlık hissini daha fazla oranda yatıştıracaktır.

SEBZE ÇORBASI:

Oldukça besleyici olan sebze çorbası az kalori içermesinden dolayı tercih edilmelidir. Acıktığınızı hissediyorsanız bir kase sebze çorbası içmeniz, açlığınızı birkaç saat daha yatıştıracaktır.

ELMA:

Meyve kategorisinde açlık hissini en çok yatıştıran ünvanı taşıyan elma, tok tutması sebebiyle tüm diyet listelerinde ara öğün olarak yer alıyor. Eğer ana yemekten sonrada kendinizi hala aç hissediyorsanız yarım porsiyon elma yiyebilirsiniz.

BROKOLİ:

İnsülin hormonunu optimum seviyede tutan krom, bu sebze içerisinde yer almaktadır. Krom aynı zamanda vücuttaki şeker seviyesini de düşüreceğinden şeker hastaları bol miktarda taze haşlanmış brokoli tüketmelidir.

ÇİLEK:

Vücudunuz şekere ihtiyaç duyduğunda küçük bir paket çikolata yerine bir kase dolusu çilek tüm şeker ihtiyacınızı gidermeniz için yeterli olacaktır. Üstelik bir kase çilek uzun süreli tokluk hissi verecektir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>