>

DİYET

Kilo vermeme şansınız yok

Aynalara küsmeyin ince bir yaz geçirin Giysileriniz artık bedeninize uymuyor, alış verişe çıkmak moralinizi bozuyor, aynaya bakmak bile istemiyorsunuz...
 
   
 
 
     
Öyleyse bir an önce diyete başlayın, ideal kilonuza ulaşmak, ince bir yaz geçirmek için Dr. Murat Topoğlu ile hazırladığımız diziyi dikkatle takip edin... Kilo vermek için yapılması gereken ilk şey kendinize güvenmek... Azim ve karar da bu güvenin ardından geliyor. Dr. Murat Topoğlu ''Eğer kilolarınız 5-6 kilo ise kendi başınıza yapacağınız akıllı diyetler ve egzersiz sonucu bunları verebilirsiniz. Ancak 5-6 kilodan fazlanız varsa mutlaka doktor ve diyetisyen kontrolü altında kilo vermeniz gerekir'' diyor.

HORMONLARIN ETKİSİ
Hormon bozuklukları, şeker hastalığı, troid bezinin az çalışması, kan şekeri düşüklüğü kilolarınızın sebebi olabilir. Öncelikle bunun araştırılması ve uygun şekilde doktor gözetiminde ele alınması gerekir. Ancak altta yatan bir rahatsızlık yoksa ve yanlış beslenme, hareket azlığı gibi sebeplere bağlı olarak kiloluysanız bu konuda da dikkatli adımlar atmalısınız ki kesin sonuca ulaşın.

NEDEN ŞİŞMANLARIZ?
Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye'de 25 yaşın üzerindeki kadınların yaklaşık %40'ı, erkeklerin ise %20'si fazla kilolu sınıfına giriyor. Bu durum aslında bir anlamda gelişen teknolojinin bir sonucu.... Televizyon ve radyolar bizi sürekli oturmaya, asansörler merdiven kullanmamamıza, otobüs ve arabalar da yürümemize engel oluyor. Sonuç ise harcamamız gereken kaloriyi, enerjiyi tüketemeyince aldığımız kaloriler fazla gelip yağa dönüşüyor, bu da kilo almamıza neden oluyor. Çalışanların çok hızlı yemek zorunda kalması, genellikle ekmek veya sandöviç arasına konulan peynir, sucuk, mayonez, ketçap gibi kalorisi yüksek besinleri bir arada tüketmesi de kiloların bir nedeni...Oysa sağlıklı beslenme, doğumdan ölüme kadar devam etmesi gereken bir alışkanlık...

BUNLARI BİLİN
Sıcak suyun metabolizmayı hızlandırıp fazla kilo verdirdiği doğru değildir. Sabahları sıcak suyun üstüne limon sıkıp içince zayıflayacağınızı düşünmeyin. Piyasada bulunan zayıflama çayları adı altında satılan çayların kullanılması yanlıştır.

Güneş

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>