>

ESTETİK

Estetikte Son Trend Bilek İnceltme

Teknolojik yeniliklerin her geçen gün giderek artan bir tempo ile hayatımıza girmesi sayesinde vücut şekillendirmede her bölgede harika işler ve sonuçlar elde edebiliyor.
 
   
 
 
     

Bir çok bayan hasta karın bel ve basen bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak için estetik operasyonlara müracaat ediyor. Bu çok bilinen problemlerin yanında şikayetçi olduğu ama tedavisiz sandığı diz çevresi ve bilek bölgesi yağlanmalarını da ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerle rahatlıkla tedavi edilebiliyor.

Son yıllarda özellikle bayanların çok tercih ettiği el ve ayak bileklerini inceltme konusunda açıklamalarda bulunan Op.Dr.Hüseyin KANDULU; “Bu bölgelerdeki yağlanmanın boyutuna göre klasik liposuction uygulanabileceği gibi , (ultrasonik) vasser liposuction, lazer liposuction yöntemleri de tedavide çok iyi birer seçenektir. Soft-feetBilek çevrelerine ve diz çevresine birkaç milimlik küçük deliklerden bu bölgeler için özel üretilmiş çok küçük aletler ile girilip uygun olan liposuction yöntemi ile bölge vücutla orantılı olacak şekilde inceltilir. Kişinin ek bir şikayeti yoksa tüm bu işlemler lokal anestezi altında uygulanır. Bu işlemlerden sonra hastanede yatmak gerekmez. 2 haftalık korse uygulaması derinin adaptasyonu için önerilir. İşlem sonrası lenf-drenaj sistemleri ile masaj uygulamaları cilt sıkılaşması ve iyileşmenin süratlenmesinde çok yardımcıdır. Diğer taraftan daha küçük deformiteler için uygulamakta olduğumuz ve birkaç seansta istenen inceliğe hastalarımızı kavuşturduğumuz lipoliz yöntemlerimizde bu bölgelere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Mezoterapi ile lipoliz işlemi bu yöntemler arasında sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanında ultrasonik masaj yöntemleri ve lazerle yağ parçalayıp hem yağ hücrelerinin azaltıldığı hem de derinin sıkılaştırıldığı işlemler tek başına veya kombine olarak rahatlıkla diz çevresi ve bilek çevresi inceltmede kullanılmaktadır.” dedi.

Kadınlar aşırı ince bacaklarından da şikayetçi olabiliyor...

Orantılı bir vücut için yapılabilecek bir çok şeyin olduğunu vurgulayan KANDULU; “Bu bölgelerin vücutla orantısızlığı sadece kalınlık olarak değil sıklıkla aşırı incelik şikayeti olarak da karşımıza çıkmaktadır. Birçok genç bayan hastamız bacaklarının aşırı ince olması ve çekici gözükmüyor olması nedeni ile etek giymekten kaçındıklarını ve çok mutsuz olduklarını bizimle paylaşmaktadırlar. Bu gibi durumlarda çaresiz miyiz? Ömür boyu böyle mi yaşamalıyız? Hayır estetik cerrahide sizlerin bedensel ve ruhsal mutluluğu için sürekli bir yenilenme ve gelişme içerisindeyiz. Vücutta gerekli bölgelerin hacim kayıplarını gidermek ve orantılı vücut hatlarına hastalarımızı kavuşturmak için öncelikli tercih ettiğim yöntem kişinin yine kendi yağ dokusunu kök hücreden zenginleştirip ilgili bölgelere aşılandığı, yağ doku transferidir. Bu yöntem kesinlikle kesi olmaması, yan etkisinin bulunmaması , hastanede yatış ve iş gücü kaybı olmaması gibi birçok üstünlüğe sahip olmakla birlikte en önemli üstünlüğü kişinin kendi dokusu ile sağlanan bu hacmin çok doğal bir görünüm oluşturmasıdır. Alternatif olarak vücudun birçok yerine implantlarla hacim verilebilmektedir ancak kişisel tecrübem ve önerim meme implantının çok başarılı ve sağlıklı olması dışında diğer vücut bölgelerinde kişinin kendi dokularının kullanılması yönündedir.” dedi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>