>

ESTETİK

Kişiye Özel Tasarlanan Annelik Estetiği ile Kesin Çözüm

Sizde faydalanın… Deforme olan vücudunuzu düzeltmek mümkün…
 
   
 
 
     

Annelik estetiği nedir?

Bayanların doğum sonrası vücutlarında oluşan değişimlerin, kombine cerrahi işlemler ile tek seansta düzeltilebilmesi işlemi olduğunu vurgulayan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, annelik estetiğinin kişiye özel tasarlanan bir uygulama olduğunu belirtti. ‘’En sık uygulanan, kombinasyon memelerin toparlanması, karın germe ve liposuctıon işleminin birlikte yapılmasıdır’’ şeklinde açıklama yaptı.

Annelik estetiği kimlere yapılır?


Doğum, emzirme ve aşırı kilo değişiklikleri sonrası memelerin içlerinin boşaldığı, sarktığı ve aynı zamanda karın kaslarında ve cildinde gevşemeleri ve çatlakları olan, bazı alanlarda da bölgesel yağlanmaları olan bayan hastalara uygulanır şeklinde açıklamalarda bulunan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, ayrıca doğumdan önce fit bir vücuda sahip olup doğumdan sonra eski vücutlarına dönmek isteyen hastaların da uygun adaylar olduğunu belirtiyor.

Ameliyat Öncesi Neler Yapılmalıdır ?

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, ‘’Tüm estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi bu ameliyat öncesinde de kişi eğer kullanıyorsa sigarayı ameliyattan 2 hafta önce ve ameliyattan 2 hafta sonra olmak üzere bırakmalıdır. Kan sulandırıcı Aspirin vb. ilaç kullanımı varsa en az 10 gün öncesinden bırakılmalıdır’’ dedi. Sürekli aldığı başka ilaçlar veya vitamin hapları (Ginseng, CoQ, Gingkobloba vs. içeren) var ise mutlaka 1 hafta öncesinden kesilmelidir. Bunların dışında farklı bir durum mevcutsa yine hastanın, doktorunu bilgilendirmesi gerekmektedir.

Ameliyat Tekniği Nasıldır ?

Annelik estetiğinin kişiye özel tasarlandığını anlatan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, genel anestezi altında kombinasyonlar şeklinde yapılabilen, işlemlere bağlı olarak 3- 5 saat arası sürebilen operasyonlar olduğunu vurguladı. Memelere küçültme, dikleştirme ya da büyütme yapılabilir. Karın cildindeki sarkıklığa bağlı olarak mini ya da tam karın germe uygulanabilir. Bölgesel yağlanma olan alanlara liposuction ile şekillendirme yapılabilir. İstenilen yerler inceltilebilir veya dolgunlaştırılabilir.

Ameliyattan Sonra İyileşme Süreci Nasıldır ?

Hastaların genellikle 1 ya da 2 gün hastanede takip edildiğini vurgulayan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, hastaların operasyon günü yürümeye başladığını belirtti. İşlemlere yönelik sutyen ve korse giyilmesi gerekir. Bu korse ve sutyeni 3 hafta kullanmaları gerekir. 2. günde banyo yapabilirler. Birkaç günlük dinlenme sonrası hastalar günlük hayatlarına dönebilirler. İlk 6 hafta ağır spor aktiviteleri önerilmez.


.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>