>

POPÜLER MEKANLAR

Roxy Yan Gastrobar’da ’10 the kitchen’ Şefler Serisi

19-20 Aralık Jale Balcı ile başlayan Şefler Serisi 16-17 Ocak Murat Bozok ile devam ediyor.
 
   
 
 
     

Şehrin trend mekanı Yan Gastrobar’ da ünlü şefler sadece iki gün sunacakları çok özel bir mönü hazırlıyor ve gastronomi sohbeti eşliğinde misafirleriyle paylaşıyor. Gecenin samimi bir havada geçebilmesi için katılım 20 kişiyle sınırlı.

16
– 17 Ocak 2015 Murat BOZOK

Farklı tatlarla karşınızda olacak

Mönü: Sınırsız içki dahil 125 TL (COSMOTURK OKUYUCULARINA ÖZEL İNDİRİM:)

Amuse Bouche
(Yer Elması Çorbası)

Hellim Peynirli ve Pancarlı Salata

Cajunlu Somon ve Tatlı-Ekşi Bulgur

Levrek ve Balkabaklı Ravioli,
Adaçayı Sosu ile

Bergamutlu Creme Brulee


Murat Bozok (09-10 Ocak)


İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme’den mezun olan Murat Bozok, aşçılık yapma kararının ardından ABD’de 2 senelik Johnson & Wales Üniversitesi’ne kaydoldu. Okurken aynı zamanda Rhode Island’daki restoranlarda çalışmaya başlayan Bozok, ilk ciddi aşçılık tecrübesini Hyatt ve Ritz Carlton’un Boston ve New York şubelerinde çalışarak kazandı. Aldığı eğitimler sırasında ‘Michelin’ kavramıyla tanışan Bozok, Michelin yıldızlı restoranlarda çalışabilmek için Avrupa’nın yolunu tuttu. Fransa’da Alan Ducasse ve Joel Robuchon gibi dünyaca ünlü 3 yıldızlı şeflere mektuplar yazmaya başladı. İlk geri dönüş, aynı zamanda 3 Michelin yıldızlı bir restoranın sahibi de olan Şef Pierre Gagnaire’den geldi. Ancak Gagnier, Bozok’un Fransa yerine İngiltere’de çalışması gerektiğini düşünüyordu. Bunun üzerine Murat Bozok, yeni açılacak olan Sketch isimli 1 Michelin yıldızlı restoranda çalışmak üzere İngiltere’ye gitti. Daha sonra, dünya çapında toplam 13 Michelin yıldızına sahip olan Şef Gordon Ramsey, Bozok’u 3 Michelin Yıldızlı restoranında işe aldı. 2 sene boyunca Ramsey’nin çeşitli restoranlarında çalışan Bozok, dünyada en çok Michelin yıldızına sahip ve aynı zamanda Gordon Ramsey’nin de ustası olan Şef Joel Robuchon’da aldığı staj teklifiyle Fransa’ya geri döndü.

Artık en iyi şeflerle tanışan Bozok, Ramsey ve Robuchon’un pek çok restoran projesinde bizzat çalıştı. 2009 yılında Türkiye’ ye geri dönen Murat Bozok, 'Mimolett' isimli fine-dining restoranını açtı. 'Mimolett 'ile sayısız ödül alan Murat Bozok, aynı zamanda uzun süredir düzenli olarak Milliyet gazetesinde yeme-içme üzerine yazılar yazmaktadır.

Yeme - içme sektörünün en önemli ayaklarından bir tanesi olan aşçılık okulları ile ilgili projesini gerçekleştirmek üzere 2014 yılında 'Murat Bozok’ s Kitchen' ı kurdu. Şu anda yoğun bir şekilde 'Murat Bozok' s Kitchen' ı dünya çapında başarılı bir okul yapmak için çalışmaktadır.İletişim;
Sıraselviler Cad. Aslanyatağı Sok. No:1-3 Taksim
34433 İstanbul
Rezervasyon-Sergen Akkaya 05323458145
E-posta: info@roxy.com.tr
http://www.roxy.com.tr

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>