>

ESTETİK

Lazer Lipoliz-Lazer Liposuction İle İstenmeyen Yağlardan Kurtulun!!!

Kilolarınıza veda edin...
 
   
 
 
     

Lazer Liposuction ile belli frekans ve dalga boyu ile sadece cilt altı yağ dokusu hedeflenerek, son derece ince ve elastik kanüller yardımıyla yağ dokusunun eritilme işlemi gerçekleştirilir.

Eriyen ve koyu bir sıvı halini alan bu yağ dokusu aynı anda dışarı emilir. İşlem esnasında yağ dokusu eritildiği için Liposuction yönteminde oluşabilecek dalgalanma ve çökmelerin lazer lipoliz ile oluşması neredeyse imkansızdır.

Eritme ve emilim işleminin ardından ise yine lazer enerjisi yardımıyla gevşemiş olan deride bir germe işlemi yapılır. Böylece alttaki yağ dokusundan kurtulan ancak halen gevşek ve sarkık olan cildin lazer ile gerilmesi sağlanır.

Lazer Lipoliz ile yağ alma teknikleri

Lazer Lipoliz Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılır;


• Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla karın, basen, bel vb. gibi bölgelerde,
• Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla yüz, boyun, gıdı, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde,
• Aşırı terlemenin (Hiperhidroz) önlenmesi amacıyla koltuk altında kullanılmaktadır,

Klasik Liposuction’da durum nasıldı?

Klasik liposuction operasyonları hem hastalar hem de estetik cerrahlar için oldukça zor ve sonuçları bakımından görece riskli ameliyatlardır.

Liposuction'da kullanılan paslanmaz çelik kanullerin oluşturduğu travma dikkate alınırsa ameliyat süresinin ve iyileşme döneminin uzun olması yanında morluklar, şişlikler ve ağrıların mevcut olması son derece doğaldır.

Örneğin; Kollardaki veya bacak içlerinde fazla yağ dokusunu büyük ölçüde azalttınız ancak özellikle o bölgelerin hala sarkık ve gevşek olacağından görünüm belki de öncesine göre görece daha kötü olacaktır. Genç yaşlarda bu derinin toparlanıp yerine oturması nispeten daha kolay olabilirken, ilerleyen yaş ile birlikte elastik yapısını kaybeden cildin germe işlemi olmadan kontrakte olup sıkılaşması neredeyse imkansızdır.

Lazerle yağ alındıktan sonra cildin sıkılaşması

Klasik liposuction’un aksine lazer sayesinde uygun dozlar, uygun frekanslar ve dalga boyları kullanılarak aynı seansta deride belli ölçüde gerginleştirme sağlamak artık mümkün. İşlem sonrasında bir süre daha devam eden bu gerginleşme ile kırışmalar, sarkıklıklar ve gevşek görüntüler belli bir oranda düzeltilebilir.

Lazer Lipoliz işlemi ne kadar sürer?


Tüm bu işlemler, uygulama yapılan bölgeye ve cilt altı yağ dokusunun fazlalığına göre değişmekle birlikte 45-150 dakika sürer. Operasyon tamamen sedasyon ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Hastalar operasyon sonrasında bir süre dinlendikten sonra taburcu olur ve rahatlıkla günlük işlerine dönebilirler.

Lazer Lipoliz'den sonra,

Lazer Lipoliz sayesinde, klasik lipo uygulamaları sonrası meydana gelen ağrılar, şişlikler, morluklar, uzun korse kullanımları yavaş yavaş tarihe karışacaktır.

Lazer lipoliz operasyonu sonrasındaki İkinci gün yapılan kontrolde dramatik değişiklikler hemen göze çarpmaktadır.

Shambala Clinic Medikal Direktörü
Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op . Dr Serdar Bora Bayraktaroğlu

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>