>

KÖŞE YAZILARI | BİRSEN TÜRKOĞLU

Acemi Bir Yönetmenin Kadrajından

Acemi bir yönetmenin kadrajında bizim hayatımız. Görüntü kalitesi bir yana aynı karede bile montaj hatasıyız! (Birsen Türkoğlu)
 
   
 
 
     

Hikayem tamamen benim yaşadığım geçen seneyi kapsayan gerçek bir olay,

Onu tanıdığımda Kaderin, zaman denilen düşmanın yani akrep ve yelkovanın dönmeye başladığını anlamıştım.Adam senaristti beni asistan olarak almıştı onunda bağlı olduğu çalıştığı çok ünlü ve başarılı bir yönetmen vardı.Bilmeden bermuda şeytan üçgeni oluşmuştu ve ben içinde olduğumun farkında değildim.

12 Temmuz doğum günüm ve işe başladığım ilk gün home&ofis, tanışma fastları, derken gayet rahat bir ortamda bulmuştum kendimi.Günler geçerken bir yakınlaşma ateşle barut misali yanyana duramama bir çekim oluşmuştu.İşte o anda seneryom yazılmış ve Film çekilmeye başlanmıştı bile.Başrol oyuncusu o! ben ise sadece figürandım. Yönetmen ve Oyuncunun yanında rolüme düşeni oynuyordum.Çokta başarılı aşk filmlerini kıskandırıcak bir şekilde start vermiştik üstelik.Başroldeki adamın bir hikayesi vardı.Hakkarili bir muhbirdi!Ama ne yönetmen nede figüran bunu bilmiyordu.

Figüran o an anlamıştı ki rolü o kadar kolay ve basit değildi.Çok geçmeden gerçekleri ortaya çıkarmış ve oyuncunun ağzından dinlemek için, sorguya geçmişti.Bu sefer figüran başroldeydi. Oyuncu senaryo yazmakla meşguldu.Herşeyi anlattı doğrusuyla yada ben anlamak istediğim kadarını anladım.Bir çete üyesiyle beraber çalışıyordum.Sır gibiydi herşeye rağmen aşık olmuştum.Filmin işte o en dayanılmaz ağlamaklı bölümüydü. 5 ay ihtiraslı bir şekilde sürdü yavaş, yavaş filmin sonuna geliyorduk senaryonun sonu mu? Final ayrılıkla bitti.Film de zaten gişe rekorları kırmadı sadece kalbimi kırdı.

yöneten: O
SENARİST: O
OYUNCU: O & BEN


BİRSEN TÜRKOĞLU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>