>

KÖŞE YAZILARI | GAMZE KÜP

Hediye :)

Ben de zaten en çok bu hallerini seviyorum şehirlerin... (Gamze Küp)
 
   
 
 
     

Her Yeni Yıl geldiğinde her şehir ışıl ışıl, renk renk olur. Ben de zaten en çok bu hallerini seviyorum şehirlerin. Sanki koca şehir beton yığını olmaktan çıkıyor. Bir günlüğüne de olsa rüya ülkesinde gibi oluyor insan..

Tabi ki Yeni Yıl deyince akla gelen daha güzel şeyler de var. Mesela hediyeler ve şehir gibi ışıl ışıl, renk renk hediye paketleri! :) Mağazalarda Yılbaşı ağaçlarının altında sadece süs için konulmuş paketleri görünce bile mutlu oluyorum ben. Hayatımızda böyle renkli olsun. Yeni bir yıl gelmeden hayatımıza renk gelsin. Bir sürü güzel dilek tutalım, hoplayalım, zıplayalım kısacası o gece yerimizde durmayalım! :)

Yeni Yıl hikayem

Adam 3 yaşındaki kızını, pahalı bir hediyelik kaplama kağıdını ziyan ettiği için azarlamıştı. Küçük kız, koskoca bir paket altın yaldızlı kağıdı bir kutuyu eğri büğrü sarmak için kullanmıştı.

Bayram sabahı küçük kız paketi getirip "Bu senin babacığım" dediğinde üzüldü, acaba gereğinden fazla mi tepki göstermişti kızına? Bir gece önce yaptığından utandı.

Ne var ki paketi açınca yeniden öfkelendi. Kutunun içi boştu.. Kızına gene bağırdı:
- Birisine bir hediye verdiğinde, kutunun içinde bir şey olması lazım. Bunu da mı bilmiyorsun?!

Küçük kız gözlerinde yaşlarla babasına baktı:
- O kutu boş değil ki baba, dedi. "İçini öpücüklerimle doldurmuştum"

Adam öyle fena oldu ki.. Koştu.. Kızına sarıldı.. Beraberce ağladılar.

Adam o altın kutuyu ömrünün sonuna kadar yatağının başucunda sakladı. Ne zaman keyfi kaçsa, ne zaman morali bozulsa, ne zaman kendini kötü hissetse, kutuya koşar, içinden minik kızının sevgi ile doldurduğu hayali öpücüklerinden birini çıkarırdı..

Yeni Yıl videom

http://www.youtube.com/watch?v=uRzhd3eUyO8


GAMZE KÜP
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>