>

KÖŞE YAZILARI | GAMZE KÜP

Heves...

Türk Dil Kurumu`nda aynen şöyle tanımlanır... (Gamze Küp)
 
   
 
 
     

Türk Dil Kurumu'nda aynen şöyle tanımlanır;

1-İstek, eğilim, arzu, şevk.
2-Gelip geçici istek.

Tam anlamı bu olsa da çok daha öte anlamlar taşır. Hevesin kırılması aynı hayal kırıklığı kadar acı verir insana. Hani bu o çok sevdiğiniz vazonun, biblonun kırılması gibi olmaz. Tamam yapıştırırsınız eskisi gibi görünse de işinizi görmeyebilir. Ama duygular vazo parçaları gibi çabuk ve kolay toparlanmayabiliyor.

Yapmayı çok istediğiniz bir şeyi yaptığınızda ya da almayı istediğiniz bir hediyeyi aldığınızda yaşadığınız o heyecanınızın, isteğinizin elinizde patlaması hiç de iyi olmaz. Çünkü bir daha aynı duygularla o sürprizi yapacağınızdan emin olamazsınız. Aynı olumsuz tepkiyle karşılaşmak ihtimali vardır artık. Aynı heves kırıcılar hep kapıdadır.

Evet size sesleniyorum heves kırıcılar. Yapmayın. Bırakın size sürprizler yapılacaksa yapılsın, hediyeler alınacaksa alınsın. Karşılık verememekten korkuyorsanız korkunuzu kendinize saklayın ama karşınızdaki insanın o andaki heyecanını, mutluluğunu bozmayın nolur. Çünkü o anı bir daha yakalayabilmek bazen çok zor olabilir. Boşuna gelip geçici istek dememişler. Bırakın ne isterlerse yapsınlar. Siz de sürprizin tadını çıkarın.

(O kadar bahsetmişken.. Sürpriz: Beklenmeyen ve insanı şaşırtarak sevindiren veya üzen olay, beklenmedik olay. Sizi sevindiren sürprizlerle karşılaşmanızı dilerim..)

Hadi ne duruyorsunuz! Hayatınızı sürprizlerle dolduran o insana kocaman sarılın. :)


GAMZE KÜP
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>