>

KÖŞE YAZILARI | GÜNEŞ BAYRAK

5 Parmağında 5 Marifet: Melis Uslu...

Melis Uslu`yla biraz kendisinden biraz da tasarımlarından bahsettik bu yazıda… Keyifli okumalar diliyorum… (Bir Güneş Bayrak Röportajı)
 
   
 
 
     

Hazır haftalardır, hatta aylardır Fashion Week, Fashion Night Out gibi enerjimizi ve keyfimizi yerine getiren etkinliklerle uğraşırken burada da sizi hem arkadaşım hem de takılarını severek kullandığım takı tasarımcısı Melis Uslu ile tanıştırmak isterim. Gerçi son dönemde hem basında çıkan haberleri hem de ünlü moda sitelerinde çoktan yerini almış olması sebebiyle tanışmış olmanız mümkün. Biraz kendisinden biraz da tasarımlarından bahsettik bu yazıda…Keyifli okumalar diliyorum…1. KENDİNDEN KISACA BAHSEDER MİSİN MELİS’CİM?


Melis Uslu 1986 İstanbul doğumlu :) Güneş’cim aslında senin de bildiğin gibi modanın alaylısı değil kalaylısı olan :) Aslına bakılırsa aldığım eğitim üstüne şu zamana kadar içerisinde çalıştığım markaları da düşünürsek; iyi bir PR’cı olmayı hedeflerken bir yandan da tutkum olan modayı işin içine katmak istedim. Aslında iki mesleğim var diyebiliriz ;) Boş zamanlarımda neler yapıyorum diyerek bakarsak; şöyle bir düşünüyorum da ben kendime uzun bir süredir zaman ayıramamışım :) Ama sahilde yürüyüş yapmak, bisiklete binmek veya lounge müzik dinlemek beni inanılmaz rahatlatır. Kişisel gelişim kitaplarıyla ise aram çok iyi…2. TAKI TASARIMINA NASIL BAŞLADIN?

Aslında küçüklükten beri bir şekilde moda ile iç içeydim. Şunu çok iyi hatırlıyorum kıyafetlerimi veya takılarımı parçalar, biçer, keser devamlı yeni ama kendi modamı yaratmaya çalışırdım :) Demek ki bugünlere işaretmiş :) Benim şöyle bir takıntım vardır. Ne giyinirsem giyineyim takım onunla kesin kombine olmak zorunda. Aksesuar benim olmazsa olmazlarımdan. İş hayatına başladım. Bir akşam öncesinden ne giyineceğimi ayarlar eğer ona göre takım yoksa hemen oturur yapardım. Tarzım, stilim ve özellikle aksesuarlarım çevremdeki tanıdığım veya tanımadığım insanlar tarafından ilgi çekince ve kısacası onlarında düşüncelerine güvenince bir blog açma fikri ile bu işe adımımı attım.3. TASARLARDAN BİR KONU BELİRLEYEREK Mİ YOLA ÇIKIYORSUN YOKSA DOĞAÇLAMA MI YAPIYORSUN ?

Spontane gelişiyor kesinlikle… Dışarıda dolaşırken, yemek yerken, film izlerken veya yürüyüş yaparken o an karşımdaki kareyi bir kolye ile özdeşleştirip eve koştur koştur gidip onu yaratmak istiyorum.4. NELERDEN İLHAM ALIYORSUN, KÜÇÜKKEN DE BÖYLE BECERİLERİN VAR MIYDI?

Açıkçası her şey… Küçükken de böyle becerilerim varmış. Barbie bebeklerle oynamak yerine böyle ufak tefek şeyler yapıp annemlerin altın gününde sattığımı ve çikolata paramı kendim çıkardığımı bilirim :)5. CASSETTE BUTİK’TE YER ALIYORSUN, BUNUN DIŞINDA NASIL ULAŞABİLİRİZ?


Cassette’nin dışında belirli zaman aralıklarıyla ve farklı sürpriz kampanyalarla özel teklifler ve ayrıcalıklar sunan bir alışveriş kulübü daybuyday.com’dan bana ulaşabilirsiniz. Bunun haricinden benden haber almak ve takip edebilmek için ise;)

http://www.melisuslu.com/

http://www.facebook.com/uslumelis


http://twitter.com/Melis__Uslu
6. PEK ÇOK ÜNLÜ TASARIMCILARIN YER ALDIĞI DAYBUYDAY’DE DE GÖRDÜK SENİ, BUNDAN BAŞKA PROJELERİN VAR MI?

Daybuyday.com’da belirli sürpriz kampanyalarla mutlaka devam edeceğiz. Şu anda açıkçası dizi veya program sponsorlukları vs. gibi projelerim var. Teklifler geldikçe gündemim devamlı değişiyor. Beni takip edenler an ve an benden haber alabilirler diyelim.7. BELKİ BİR BUTİK İLE KARŞIMIZA ÇIKARSIN, VAR MI BÖYLE PROJELER?

Açıkçası bilmiyorum ama bir yandan da istiyorum. Hayat sürprizlerle dolu ve karşımıza neler çıkartır? O zaman ‘istemek olmanın yarısı’ diyelim :)


GÜNEŞ BAYRAK
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>