>

KÖŞE YAZILARI | GÜNEŞ BAYRAK

Ozan Osmanpaşaoğlu

Müzik isteyene müzik yapar tasarım isteyene t-shirt ama en çok da oyunculuk yapar… (Güneş Bayrak)
 
   
 
 
     

Merhaba Ozan, öncelikle röportaj için çok teşekkür ederim. Eminim pek çok kişi seni sadece oyuncu olarak biliyor ama elektrik-elektronik mühendisisin ve şu anda işletme masterı yapıyorsun. Ayrıca müzikle de ilgileniyorsun. Biraz senin hakkında araştırma yapmaya kalktım. Bir baktım ki Aşk Yakar’daki şarkıları sen söylemişsin.Kendini ne olarak tanımlıyorsun? 5 yıl sonra seni nerede göreceğiz? (Mühendis-müzisyen,oyuncu ya da işletmeci?)

Rica ederim : ) Evet aynı zamanda müzikle ilgileniyorum. Üretebilmek sahip olduğum önemli yetilerden biri. Müzik, fotoğraf, video, tasarım.. Hepsi var hayatımda. Kendime ait birşey üretebildiğim zaman varolduğumu hissediyorum. Aşk Yakar’da kullanılan şarkılardaki ses bana ait. Daha doğrusu dizideki karakter Meriç’e ait. Ozan söylese farklı söylerdi : ). Hayat ne gösterir bilemem kendimi yeni yeni keşfedebildiğimi hisssediyorum. Kesin hedefleri olan insanlardan değilim. Akışına bırakıyorum ama yapmak istediğim hayallerimi süsleyen şeyler yok da değil. Ruh halim çok değişken o yüzden kesin birşey söyleyemiyorum.Dizilerde yer alan bir oyuncu olarak bu sektörü nasıl değerlendiriyorsun?


Olması gerektiği standartlarda değil. Daha cesur olunabilmeli. Sadece para kazanma kaygısı insani değerleri unutturmamalı. Millet olarak kısa yoldan, zorlanmadan para kazanmaya fazlasıyla hevesliyiz. Bunu yaparken birçok insanın hayatını zorlaştırdığımızın farkında değiliz ya da farkındayız ve bunu umursamıyoruz. Bu nokta tehlikeli bir nokta. Farkına varılmalı, varıldıysa da ses cıkarmalı.TV kültürünün önemli olduğu ülkemizde, dizilere de ilgi bir hayli fazla.İnsanlar o kadar ciddiye alıyorlar ki dizilerde ölen karekterlerin ardından mevlüt okutuyorlar. Senin başına yolda yürürken ya da bir yerdeyken farklı bir olay geldi mi?

İnsanlar izledikleri şeyi bazen o kadar içselleştiriyorlar ki.. Metroda otururken abi naber hasta olmuşsun geçmiş olsun bir ihtiyacın var mı, diye soran genç arkadaş sana sesleniyorum! Evet duydun sen beni : ) Dizi o gerçek değil turp gibiyim ben.7 yaşındayken Ozan ne olmak isterdi adımlarını bilerek mi attı yoksa yetenekleri sayesinde mi şuan da sevilen bir dizi oyuncusu, müzikleri beğenilen bir müzisyen?

Adımlarımı bilerek atmadım. Eğitim sisteminin bana göre köklü yanlışlıkları dolayısıyla muhendislik okudum. Biliyorum ki bunu tek yaşayan ben değilim . Birçok insan yeteneklerinin farkında olmadan bilinçsizce hiç sevmeyeceği bölümlerde okuyup hayatlarını ona göre kuruyor ve mutsuz oluyor. Şans eseri muzik yetenegimin farkına vardım. Ve yine hayatın yönlendirmesiyle oyunculuğa başladım. Benim buraya gelmem çevremle alakalı sanırsam. Bambaşka arkadaşlarım olsaydı bambaşka bir hayat yaşıyor olabilirdim.Ozan, günlük hayatıda neler yapar?Nerelerde görebiliriz Ozan'ı?

Evde olurum ben genelde. Video, fotoğraf çekerim editlerim , müzikle uğraşırım, beste yaparım kaydederim, film izlerim. Bu ara kendimi geliştirmeye adadım.Nadiren de dışarı çıkarım. Gece çıkmalarında sıkılıyorum genelde. Yoruluyorum yani artık. Kalabalık, ses, insanların birbirlerine tahammülsüzlüğü, agresifliği beni yoruyor. Çıktığım zaman da Asmalımescit’e gidiyorum biraz dolanıp evime dönüyorum yine.

En son aldığın albüm?

Oasis in ‘Time Flies 1994-2006’ adlı plak setini aldım.En son izlediğin film?

Ejderha Dövmeli Kız. Başarılı. Yani en son izlediğim yeni film oydu. Aslında en son Ace Ventura-when the nature calls izledim. 15. İzleyişim falandır heralde. Çok yaşa Jim Carrey.

Ama tüm bunların yanı sıra fotoğrafla da ilgilendiğini biliyorum, başka başka neler var ilgilendiğin?


Fotoğraf, video, T- shirt tasarım, müzik: )

www.myspace.com/ozanosmanpasaoglu - Yeni sarkıları sonra koyucam hazırlanma aşamasındalar

http://twitter.com/oosmanpasaoglu


GÜNEŞ BAYRAK
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>