>

KÖŞE YAZILARI | GÜNEŞ BAYRAK

Güzel ve Yetenekli Doktor Gaye

Son dönemlerin en önemli ve en çok ses getiren dizilerinden olan Kurtlar Vadisi Pusu’nun genç ve yetenekli oyuncusu Cansu Kanlıkaya... (Güneş Bayrak Röportajı)
 
   
 
 
     

Son dönemlerin en önemli ve en çok ses getiren dizilerinden olan Kurtlar Vadisi Pusu’nun genç ve yetenekli oyuncusu Cansu Kanlıkaya ile kısacıkta olsa bir röportaj yaptım. Yetenekli ve güzel olduğu kadar da çok sıcak kanlı olan Cansu ile tanışmak ve sohbet etmek çok çok keyifliydi. Kendisine teşekkür ederim. Bakalım neler konuşmuşuz, neler öğrenmişiz Cansu ile ilgili…

Merhaba Cansu öncelikle kısaca kendini anlatır mısın?

13 Mayıs 1987 yılında Denizli’de doğdum.İlk ve ortaöğrenimimi Denizli’de bitirdim.2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi elektrik mühendisliği bölümünü kazandım ve İstanbul’a yerleştim. 2010 yılında mezun oldum.

• Oyunculuk Türkiye’de belki en zor meslekler arasında ancak sen hem yeteneğin hem de ekranda duruşun ile çok takip edilen dizilerden birinde rol alıyorsun,bu macera nasıl başladı?

Üniversite yıllarımda oyunculuğa ilgi duymaya başladım. İzlediğim filmler,gittiğim tiyatro oyunları, katıldığım reklam ve skeç çekimleri ilgimi daha da arttırdı. Oyunculuğu profesyonel olarak yapmaya karar verip halen bağlı olduğum Aslı İslamoğlu Cast Ajansı’yla çalışmaya başladım. Ardından oyuncu eğitmenlerinden ders aldım. Kısa bir süre sonra Kurtlar Vadisi Pusu dizisi için Pana Film’e görüşmeye çağırıldım ve projeye dahil oldum. Kurtlar Vadisi Pusu benim için büyük ve önemli bir adım oldu.• Peki, yeni projelerin var mı?

Yeni sezonda Kurtlar Vadisi Pusu’daki rolüm devam edecek. Yeni projeler içinde görüşmelerimiz devam ediyor.

• Genelde oyuncular oyunlarını daha iyi oynamak için öncesinde bir süre o karaktere bürünüp, onunla yaşarlar, sende de böyle oldu mu? Yani öncesinde bir hastaneye gidip gözlem yaptın mı, rolünü bu kadar iyi yapıyor olmanın tüyoları neler?


Oynadığınız karaktere can vermek, seyircinin o karaktere inanması için karakterin doğallığını yakalamak gerçekten zor bir zanaat. Bu zoru başarmak demek de oyuncunun o karakteri gerçek hayatına taşıması, oyuncunun kendi karakterini kaybedip başka bir kimliğe bürünmesi demek değildir. ‘Doktor Gaye’ karakterini oynayabilmem de senaristlerimizin ve oyuncu eğitmenlerimin çok büyük bir payı var. Bu rol için kalkıp bir hastaneye gitmedim çünkü yaşanmışlığımda varolan bi durumdu hastaneye gitmek.Ama kritik sahnelerimizi sette bulunan uzman doktorlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda çekiyoruz.• Bir günün nasıl geçiyor, neler yapıyorsun?

Çok hareketli bir hayatım yok aslında.Çekim olduğu zamanlar nerdeyse tüm günüm sette geçiyor.Onun haricinde oyunculuk üzerine eğitim almaya devam ediyorum. Kitap okuyorum,film izliyorum,spora gidiyorum,arkadaşlarımla buluşup sohbet ediyorum.Hafta da bir de olsa sinemaya ya da tiyatroya gidiyorum.

• En son aldığın kitap, dvd?

En son John Verdon’un ‘Aklından Bir Sayı Tut’ isimli kitabını ve Kieslowski’nin ‘Bleu’ filmini aldım.

• En son gittiğin sinema ya da tiyatro oyunu?

En son Karayip Korsanları’nın son filmine gittim ve Talimhane sahnesinde gösterilen Esra Bezen Bilgin’in oyunuyla göz doldurduğu ‘Önce Bi Boşluk Oldu Kalp Gidince,Ama Şimdi İyi’ adlı oyunu izledim.

* Cansu Kanlıkaya’nın fotoğrafları Bülent Uluçay’a aittir.


GÜNEŞ BAYRAK
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>