>

KÖŞE YAZILARI | Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Cerrah Beni Baştan Yarat…

Vücut şekillendirme ameliyatları sayesinde birçok kişinin istediği görünüme kavuşması artık hayal değil... (Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu)
 
   
 
 
     

Herkes tarafından beğenilmek, çekici bir görünüme kavuşmak birçok kişinin en büyük isteği fakat yıllar geçtikçe vücudumuz yaşadığımız stresli hayata ve yoğun tempoya karşı yenik düşüyor. Fakat günümüzde kısa sürede uygulanabilinen estetik işlemler sayesinde yıllara meydan okuyabilir, güzelliğinize gölge düşüren tüm kusurlarınızı yok edebilirsiniz.

Vücut şekillendirme ameliyatları sayesinde birçok kişinin istediği görünüme kavuşmasının bir hayal olmadığını söyleyen Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu yaşlanmanın kaçınılmaz olduğunu fakat gelişen teknoloji sayesinde küçük kusurların kısa sürede yok edildiğini aktardı ve son yıllarda sıkça uygulanan vücut şekillendirme ameliyatları hakkında da bilgiler verdi.Özellikle 35 yaş üstü birçok erkek ve kadının tercih ettiği estetik işlemler, her insanın rahatlıkla uygulatabileceği işlemlerdir. Yoğun bir koşuşturmaca içinde geçen iş yaşamı, stres, yaşlılık ve kilo alıp vermelere bağlı olarak vücudumuzda bazı değişikliklerin olması normaldir. Fakat bu değişimler kişileri psikolojik olarak yıkmakta adeta aynalara küsmelerine sebep olmaktadır.

ESTETİK CERRAHİDE VÜCUT ŞEKİLLENDİRME OLARAK ADLANDIRDIĞIMIZ AMELİYATLARI ŞU ŞEKİLDE SIRALAYABİLİRİZ.

Yüz sarkmalarını ortadan kaldırmak için:
Mikro lipoinjeksiyon olarak bilinen yağ enjeksiyon yöntemi kullanılır. Bu yöntemde vücudun yağ içeren bölgelerinden liposuction kanülü ile alınan yağ, yüzün çökük ve sarkık alanlarına enjekte edilir. Çökük yanakların, ağız ve burun arasındaki gülme çizgilerinin doldurulması, derideki çökme ve düzensizliklerin giderilmesi, alın çizgilerinin silinmesi, dudakların dolgunlaştırılması ve yüz konturlarının düzeltilmesi amacı ile uygulanır.

Karındaki aşırı sarkmaları yok etmek için: Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki fazla deri ile yağ dokusunun alınmasını ve karın duvarı kaslarının gerilmesini içeren bir ameliyattır. Bu operasyon sarkan karın gerilerek düzeltilir, deri aşağıya doğru çekilerek fazla olan bölge çıkarılır. Bir gün sonra hastaneden çıkıp evinizde dinlenebilirsiniz. Her 2–3 günde bir doktorunuz pansumanınızı yapar.10 gün sonra dikişler alınır ve normal hayata dönebilirsiniz.

Alt beden ve kalçaların kaldırılması: Çok gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda kalçalar sarkabilir. Operasyon genel anestezi ile hastanede yapılan 4–5 saatlik bir ameliyattır. Hasta bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabilir. 10–15 gün evde istirahat ettikten sonra yavaş yavaş sosyal hayatına dönebilir.

Kolların inceltilmesi ve kolun iç kısımlarının sarkıklığının ortadan kaldırılması:
Üst kollardaki şişmanlık Liposuctionla giderilebilir. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır ve ameliyat 1 saat kadar sürer. Ameliyattan sonra hasta hemen evine gidebilir ve ertesi gün normal hayatına dönebilir. 3 hafta bandaj uygulanır.

Üst kollardaki gevşeklik için operasyon: “Genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Hasta aynı gün evine çıkabilir ve 1 hafta içinde normal hayatına dönebilir. Bir müddet ağır kaldırmamalı ve kol hareketlerini kısıtlamalıdır.”

Mastopexy yöntemiyle, göğüs dikleştirilmesi: Bu operasyon genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın yapılması genellikle 1,5–3,5 saat arasında bir süre alır. Memeleriniz ilk 1–2 gün hafif mor, şişmiş görünür ve rahatsızlık verebilir, ama ciddi bir ağrı oluşturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çıkarılır.

DEKOLTE ESTETİĞİ UYGULAMASI…

Dekolte estetiği 4 basamakta tamamlanır.


Kırışıklıklara dolgu:
Bu bölgedeki deri elastikiyetinin bozulmasıyla oluşan sarkma ve ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle doldurarak daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilir.

Peeling ile canlandırma: Küçük peeling ajanları ile derinin canlanmasını sağlayarak, elastikiyetini artıracak işlemler uygulanıyor. İleri derecede artmış çizgilenme varsa yağ enjeksiyonları yapılıyor.

Meme estetiği:
Dekolte problemleri meme kaynaklıysa, her iki meme birbirine çok bitişikse bu dekoltenin görüntüsünü de bozuyor. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılarak, dekoltenin güzel olmasına yardımcı olunuyor.

Botoks ve yağ enjeksiyonu
: Bu bölgeye Botoks ve yağ enjeksiyonu da uygulanıyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlıyor, yağ enjeksiyonuyla da çizgiler yok ediliyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Erol KIŞLAOĞLU
Web: www.estetikcerrahi.com


Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>