>

KÖŞE YAZILARI | SELMA SARIGÜZEL

İfw’ye devam 2. gün

"İstanbul Fashion Week’e devam ediyoruz. 2. gün Gamze Saraçoğlu ve Hakan Yıldırım defilesi ile!..." Selma Sarıgüzel`in yeni yazısı...
 
   
 
 
     

İFW’ YE DEVAM 2. GÜN

İstanbul Fashion Week’e devam ediyoruz. 2. gün Gamze Saraçoğlu ve Hakan Yıldırım defilesi ile!...

Biliyorum tüm moda bloklarında İstanbul Fashion week’le ilgili haberler yayınlandı bitti. Gazetelerde ve magazin dergilerinde çoktan bu haberlerin baskısı kalktı.Ama napalım geç olsun güç olmasın, herkesin bunlara dair yazacak şeyleri vardır elbet. Benimde var. Çünkü görüş ve fikirler, bakış açıları herkesin farklı. Değil mi?... Bende taze taze yayınlamak isterdim tabi ki, ama bazen hayat o kadar yoğun geçiyor ki, hiçbir şeye yetişemiyorsunuz.Aslında hayatımın büyük bir kısmını iş kapsıyor.
Dolayısıyla % 10’luk kısmını da buraya ayrınca böyle geç çıkıyor yazılar. İstanbul Fashion Week’le ile ilgili yazılarımı anlatacaklarımı bitireyim.

Size gittiğim fuarlar ve seminerlerden aldığım bilgiler doğrultusunda 2010-2011 Kış, 2011 Yaz trendleri ve renkleri hakkında haberlerim olacak.Gelelim İFW’nin 2. günün de gittiğim Gamze Saraçoğlu defilesindeki detaylara.

Yukarıdaki modellerin tamımı Gamze Saraçoğlu’na ait bu arada.Saraçoğlu ‘’Müsvette’’ adını verdiği koleksiyonunda genelde drape ve krinkıl kumaşlar kullanmış.

Kumaşları özel kırışık drape tekniği ile hazırlamış. İleri teknikler yardımıyla da drapelere farklı formlar verilmiş.

Modellere gelince, kısa midi elbiseler, maxi ve mini boyda etekler geniş yaka ceketler ağırlıktaydı.
Renkler ise, siyah, lacivert ve ten rengi.Veee sabırsızlıkla beklediğim günün sonundaki, Hakan Yıldırım defilesi.Hakan Yıldırım ‘’Dün’’ adını verdiği 2011 Kış koleksiyonunda, insanların kendi gölgeleri ile yüzleşmelerini, şiirsel bir anlatım ve organik detaylar ile kadın bedeninde buluşturmuş.Yıldırım, dünle olan hesaplaşmaları gotik bir anlatımla dile getiriyor.Defile tamamen siyah üzerine kurgulanmış. Çizgiler o kadar keskin o kadar net ki, geometrik formların farklı kumaş detayları ile kullanılması sizi hayal gücüne zorluyor.Tasarımlarda güçlü bir mimari seziyor, organik detaylarda ise, modern ve feminen bir bakış açısına sahip olmanızı gerektiriyor.Saçlar müthiş havalı çizgisel, dudaklar kırmızı, ojeler ise kıyafete uygun siyah.Gamze Saraçoğlu defilesi görselleri için Seda hn. Hakan Yıldırım defilesi görselleri için ise, Devin hn. ayrıca teşekkürler.Şimdi diyeceksiniz ki, oralara kadar gittin fotoğraf çekemedin mi?...

Çekmeyi çok istedim fakat, maalesef o gün fotoğraf makinemin azizliğine uğradım. Şarjı bitti ve beni yarı yolda bıraktı. Çıkan fotoğraflar ise çok net değil. O yüzdendir ki, bana defile davetiyesini yollayan arkadaşlardan görselleri de göndermelerini rica ettim sağ olsunlar onlarda beni kırmadılar.

Haftaya İstanbul Fashion Week 3. bölüm, Mavi Jeans ve Bahar Korçan defilesi ile bir arada olacağız.

Sevgiler ve Modalı günler…

Moda Tasarımcısı

Selma Sarıgüzel
selmasariguzel@cosmoturk.com
www.tsrmselma.blogspot.com

 


SELMA SARIGÜZEL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>