>

KÖŞE YAZILARI | SEVİNÇ ÇAKMAZ

Işık ….

"Siz hep arkanızda duran ve önünüze ışık saçan bir kadına sahip olan erkeklerden misiniz ?" Sevinç Çakmaz`ın yeni yazısı...
 
   
 
 
     Hayatın her anında duymaya pek alışık olduğumuz , kalıplaşmış ve söylenesi gelenek olmuş bir halk deyişini biliriz “Her başarılı erkeğin ardında bir kadın vardır “.

O kadınlar ki çoğu zaman görünmez gibidir, dokunduğunu omuzunuzda değil yüreğinizde hissedersiniz.

Işığıyla, yüreğiyle, tüm yaşamıyla, her an yanınızda dır çünkü…

Her insanın yüceltilmesi gerektiği gibi, en çok da kadının erkeğini yücelttiği bir toplumda yaşıyoruz. Kanımıza işlemiş, öyle büyütülmüşüz, atalarımızdan öyle görmüşüz .

Kadın erkeğine destek olur, işinde yanında olur, onun hem annesi hem karısı olur, yanlışlarını görmezden gelir ve onu her şartta affeder!

Yuvayı dişi kuş yapar…

Bu kuş ki hep kanatlarının altında onca yük ile uçar, gereken heryere konar, çok da güzel öter, ama asla göç etmez. Onun yuvası olması gerektiği yerdedir. Işık doludur, pırıl pırıldır…

Birçok kadın ışığı ile erkeğin önünü, yolunu aydınlatır, maalesef ki bir çok kadın da erkeğin yolunu karanlıklara gömer istemese de.

Peki siz erkeğin arkasında durup önünü ve yolunu ışığınızla aydınlatan kadınlardan mısınız? Yoksa ışığınızı hangi yöne ve nasıl çevireceğinizi hala bilmeyenlerden misiniz? Sözüm ne eleştiri ne de öğreti. Belki birazcık farkındalık o kadar…

Yüreklerimizdeki ışık aslında hep açık, bazen nasıl ve hangi yönü aydınlatacağını bilmiyoruz sadece. Hani hayatın içinde de bazen yönümüzü şaşırdığımız olmuyor mu işte onun gibi bir şey.

İster kadın olsun ister erkek, tüm çiftler, tüm dostlar ve tüm kardeşler birbirini aydınlatır aslında.

Hepimiz birbirimizin arkasında durmuyor muyuz yüreğimizle?

Yüreğimizdeki ışık sevgilimizi,dostumuzu, kardeşimizi aydınlatmıyor mu?

İşte, istediğim ve dilediğim odur ki; evreninin ışığıyla aydınlandığımız her anda, bir nokta kadar bile olsa yüreklerimizdeki ışık hep açık olsun ki bizde aydınlığa hep yakın olalım.


Sevinç Çakmaz
23/03/2006
sevinc@cosmoturk.com


 


SEVİNÇ ÇAKMAZ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>