>

KÜLTÜR-SANAT

“Babamın Sesi” 2 Kasım’da Sinemalarda!

En İyi Film ödülünü kazanan, İki Dil Bir Bavul’un yönetmenlerinin yeni filmi Babamın Sesi 2 Kasım’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

Dünya galasını 41. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde ana yarışma bölümünde yapan film, Türkiye galasını 31. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirmiş ve En İyi Senaryo ödülünü Tepenin Ardı ile paylaşmıştı. Babamın Sesi son olarak 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nde son dönemin en çok merak edilen ve ses getiren filmlerinin bulunduğu ulusal yarışma bölümünde yarışıp, festivalden En İyi Film ve En İyi Senaryo ödülleri ile dönmüştü.

Maraş Katliamı’ndan etkilenen bir ailenin hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmenliğini Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan beraber yaparken, yapımcılığını Özgür Doğan üstleniyor. Filmin yönetmenlerinden Zeynel Doğan’ın ailesinin hikayesinden yola çıkılarak oluşturulan Babamın Sesi’nin senaryosu Orhan Eskiköy’e ait. Filmin başrollerinde ise Zeynel Doğan’la beraber annesi Basê Doğan ve eşi Gülizar Doğan yer alıyor.

Çekimleri Elbistan ve Diyarbakır’da yapılan film, Türkiye-Almanya-Fransa ortak yapımı olarak gerçekleştirildi. 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar Platformu'nda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen proje geliştirme desteği ve Melodika tarafından verilen Post Prodüksiyon Destek Ödülü'ne layık görülen Babamın Sesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan da yapım desteği aldı.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>