>

KÜLTÜR-SANAT

Cem Mumcu’nun İkinci Kişisel Sergisi “Zoraki Yolculuk/Accidental Travel”in Açılışı Gerçekleşti

Psikiyatrist ve yazar kimlikleriyle ve ikinci kişisel sergisini Joint Idea Arnavutköy’de sanat dünyasından önemli isimlerin katıldığı büyük parti ile açıldı.
 
   
 
 
     

Sıla, Suna Yıldızoğlu, Ecem Akbin, Aynaz Özkaşıkçı ve Yasemin Ustaoğlu gibi ünlü simaların yoğun ilgi gösterdiği sergi; insanoğlunun kırılganlığı ile derin bir duygudurum karşısında yeni bir “ben” olma uğruna devinim içinde savrulan ruh hallerinin çarpıcı hikayelerini konu alıyor.

Günümüz dünyası ve toplumsal başkalaşımın insanoğlu üzerinde yaratabileceği tahribatın boyutlarına odaklanan sergi; sanatçının başından geçen bir takım talihsiz olaylar dizisinin fitilini ateşlediği ‘zoraki yolculuk’ deneyimini merkezine alarak, oluşmuş “duygu sıkışıklıklarını” sıradışı bir şekilde ifade ediyor.

Cem Mumcu’nun kendi deyimiyle “en sevdiklerim” olarak adlandırdığı eserleri de bünyesinde barındıracak şekilde titizlikle seçilmiş 43 eserlik bir seçki Buğra Uzunçelebi küratörlüğünde hayata geçirildi. Sergi, Joint Idea Arnavutköy’de 14 Ocak’a kadar hafta içi 10:00 – 18:00, Cumartesi 12.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Cem Mumcu Hakkında:

1966 yılında Trabzon Akçaabat’ta doğdu. 10 yıllık ihtisasını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tamamladı. Cem Mumcu, Analitik Yönelimli Varoluşçu Psikoterapi yöntemini uygulamaktadır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde 3 yıl boyunca Artistik Yaratıcılık ve Sanat Psikolojisi dersi vermiştir.

Psikiyatristliğinin yanında yazarlığı ve yayıncılığıyla da tanınan Cem Mumcu, 1997 yılında Okuyan Us yayınevini kurdu. Okuyan Us, 20 yıldır yayıncılığa devam ediyor ve yenilikleriyle ses getiriyor. Cem Mumcu’nun yazarı olduğu 17 kitabı ve yayımladığı 3 dergisi bulunmaktadır. Makber kitabı bugüne dek 9 dile çevrilmiştir. Doruktakiler 2004 Öykü Yazarı ödülü kendisine verilmiştir. Televizyonda ise bugüne kadar yer aldığı iki kavramsal program; Kısa Devre ve Kime Göre Neye Göre programları kaliteleri ve içerikleriyle ses getirmiştir. Cem Mumcu “Sandığınız Değilim, Sandığınız Şeylerden Hiçbiri Değilim, Sandık da Değilim!” isimli ilk kişisel sergisini Aralık 2016’da açmıştır.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>