>

KÜLTÜR-SANAT

Entelköy Efeköy’e Karşı!

Sinemalar, “Entelköy Efeköy’e Karşı” ile fıkır fıkır, fikir fikir olacak!
 
   
 
 
     

Yüksel Aksu’nun yazıp yönettiği 2. sinema filmi, “Entelköy Efeköy’e Karşı”, 2 Aralık 2011, Cuma günü vizyona girmek için gün sayıyor! Fıkır fıkır, fikir fikir bir organik komedi olan “Entelköy Efeköy’e Karşı”; birlikte yaşayabilmenin ve hoşgörünün altını çizerken, Anadolu’nun bağrından çıkan bol kahkaha dolu hikayesiyle izleyenleri film boyunca güldürüyor!

“Entelköy Efeköy’e Karşı”; tuhaf, farklı, samimi, doğal hikayesiyle tüm Türkiye’yi kucaklamaya hazırlanıyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini Yüksel Aksu’nun üstlendiği film; bu kez köyden şehre değil, şehirden köye, tersine bir göçün komik hikayesini anlatıyor. Muğla halkının dokusunu en doğal haliyle yansıtan film, bu özelliğiyle de “organik” olma iddiasını ortaya koyuyor.

“Ünlü” değil, “değerli” bir film yapmak üzere yola çıkılan “Entelköy Efeköy’e Karşı”nın; “Açık Set” olarak tasarlanan çekimlerine, dileyen herkes izleyici olarak katılma şansı buldu. “Açık Set”; film çekim deneyiminin yalnızca yönetmene, oyunculara, teknik ekibe değil, tüm halka ait olduğu bir ortam sundu. Bu sayede, köy meydanında, kendilerini birebir izleyen kişilerin önünde oynayan oyuncular; ortaoyunu geleneğinde ve tiyatroda olduğu gibi daha doğal bir oyunculuk sergileme fırsatı da buldular. “Entelköy Efeköy’e Karşı” ekibi ayrıca, hiyerarşiden uzak set anlayışıyla; filmin eşitlik mesajını, çalışma şeklinde de yansıttı.

Hem toplumsal, hem de bireysel mesajlar içeren “Entelköy Efeköy’e Karşı”; Anadolu’nun önemli bir değeri olan eşeklere sahip çıkarak da bir ilke imza atıyor. Bir filmin düzenlediği ilk sosyal sorumluluk projesi olan çalışma ile “Entelköy Efeköy’e Karşı” ekibi, eşekler için statü talep ediyor. Film böylece, izleyicisiyle de organik bir bağ kuruyor.


Bilgi için:
www.entelkoy.com
entelkoyefekoyekarsi
www.anadoluesegi.com

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>