>

KÜLTÜR-SANAT

Fransa’dan Gelen Auditive Connection Istanbul’da!

16 Aralık’ta İstanbul’da Borusan Müzik Evi’nde verecekleri konserin ardından, 17 Aralık’ta Ankaralı müzikseverler ile buluşacaklar.
 
   
 
 
     

Eğitimini klasik müzik ve caz alanlarında Strasbourg Devlet Konservatuarı’nda tamamlayan ve son on yıldır Fransa ve Avrupa’nın bir çok yerinde yaratıcı projelerde bulunan viyolonselci Anıl Eraslan, kurucusu olduğu grubu Auditive Connection ile beraber İstanbul ve Ankara’da iki konser vermek için Aralık ortasında Türkiye’ de olacak.

İstanbul’un önde gelen kültür merkezlerinden biri olan Borusan Müzik Evi’ndeki konser, saat 21.30’da başlayacak.

Anıl Eraslan`ın viyolonsel, söz ve müziklerde, Jeanne Barbieri`nin vokal, Maxime Roncart`ın elektrik gitar, Olivier Maurel`ın perküsyon ve elektroniklerde yer aldığı Auditive Connection, Anıl Eraslan’ın bestelerinden oluşan programının yanı sıra Anadolu ezgilerine ve şiirlerine de çağdaş yorumlar katıyor.

Türkiye ve Avrupa’da birçok konser veren ve özellikle Fransa’daki konserleriyle dikkatleri çeken Auditive Connection, müziğindeki geleneksel ezgilerden özgür doğaçlamalara kadar uzanan açık vizyonuyla dinleyenlerini orjinal bir yolculuğa çıkartıyor. Fransa’da Illiade Genç Yetenekler ve France O Folies gibi yarışmalarda da ödüller alan grup, farklı bir müzik dili arayanlar için keyifli anlar vaad ediyor. Yakında albümü çıkacak olan Auditive Connection, sade melodiler, özgün dokular ve bunlara eşlik eden elektronik seslerin yanında sağlam bir ritmik altyapı ile kendi müzikal dilini geliştirme yolunda ilerliyor.

AUDITIVE CONNECTION
Anıl Eraslan, viyolonsel, söz, müzik
Jeanne Barbieri, vokal
Maxime Roncart, elektrik gitar
Olivier Maurel, perküsyon, elektronikler

16 Aralık, Borusan Müzik Evi/ 21.30

Auditive Connection hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için alttaki linklere tıklayabilirsiniz.

http://www.myspace.com/auditiveconnection
http://www.facebook.com/pages/Auditive-Connection/100633876672809
http://www.anileraslan.com/
http://www.myspace.com/anileraslan
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>