>

MAGAZİN

Hande Yener’den Büyük Şov

Dünya starlarını kıskandıran şov…
 
   
 
 
     

Türk pop müziğinin dev ismi Hande Yener geçtiğimiz akşam Organizasyonunu Pera Event’in üstlendiği Türkcell Yıldızlı Geceler kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava sahnesinde büyük bir şova imza attı. Konserine saatler kala Açıkhava sahnesini hınca hınç dolduran binlerce hayranına müzik ziyafeti çeken Hande Yener’in “Büyük Şov” olarak sıfatlandırılan konseri izlemeye gelenlerden tam not aldı. Müzik yaşamı boyunca sayısız hit şarkı çıkaran Hande Yener 24 şarkıdan oluşan dev repertuarı ve her şarkıya özel hazırlanmış şovları ile açık hava sahnesine uzun yıllar hafızalardan çıkmayacak bir ilke imza atarak farkını ortaya koydu. Hayranlarına unutulmayacak bir gece yaşatan Hande Yener kostümleri, dansları ve sürpriz sahne şovlarıyla kendine hayran bıraktı.

HARBİYE’DE KOSTÜM REKORU KIRDI

Ünlü Sanatçı’nın kostümleri yaklaşık 2 ay gibi bir sürede el işçiliği ile hazırlanırken toplamda 250.000 adet kristal taş kullanıldı. Dansçılar dâhil tüm kostümler için ( dev kanatlar & dev etek dâhil ) 700 mt. Kumaş kullanıldı. Hakan Akkaya’nın Yener’e hazırladığı 7 ayrı özel tasarım dışında 8 dansçıya özel 60 parçalık bir koleksiyon hazırlandı. Özel tasarlanan sahnede birçok detay ince ayrıntısına kadar düşünülürken sahne dekoru kostümler ve genel konseptten yola çıkılarak bilinmeyen bir gelecekte Hande Yener’in lideri olduğu kolonisiyle birlikte yerleştiği eskilerden kalma terkedilmiş Kraliçe’ye özel bir malikâne olarak tasarlanmıştır. Klasik ve endüstriyel öğeler bir araya getirilmiştir. Hande Yener sahne dekorunda mimar Engin Özmen ile çalıştı.

3 AY PROVASI SÜREN 200 KİŞİLİK DEV EKİP İLE BÜYÜK ŞOVA İMZA ATTI


Provaları yaklaşık 2 ay süren ve 200 kişilik dev bir ekiple çalışılan canlı performansı ve sahne şovu ile de büyük beğeni toplayan Hande Yener 50 yakın hit parçasının içinden seçtiği 24 şarkısını seslendirdi.

İlk bölümde Naber, Alt Dudak, Yalanın Batsın, Acele Etme, Acı Veriyor, Sopa, Ya Ya Ya, Rüya, Hasta, Bana Anlat, Kış Kışşş sırasıyla 12 şarkı okudu. İkinci Bölüm Kırmızı, Sebastian, Kelepçe, Armağan, Bodrum, Haberi Var mı Feat Berksan, Yoksa Mani, Atma, Aşkın Ateşi, Kibir, Romeo sırasıyla 12 şarkı toplamda 24 şarkı seslendirdi.

Konserin bir başak sürprizi ise Ünlü şarkıcı Berksan oldu. Birlikte düet yaptıkları Haberi Var Mı? Şarkısını Açıkhava sahnesinde birlikte okudular.

HINÇA HINÇ HARBİYE AÇIK HAVAYI DOLDURAN BİNLERCE HAYRANINI ZİRVE’DEN SELAMLADI MELEK HANDE YORUMLARI YAPILDI HANDE YENER HARBİYE’DE KANATLARIYLA ŞAHLANDI KRALİÇE ŞAHLANDI


Naber şarkısı ile 500 mt kumaş kullanılarak yapılan dev kanatlarla sahneye asılı bir şekilde beyaz elbisesiyle çıkan pop müziğinin dev ismi, Hande Yener olmanın farkının fazlasıyla anlatıldığı görkemli bir açılışla konserine başladı. Dünya dans şampiyonlarından oluşan 12 kişilik dans ekibinin açılış performansında dev kanatlarla asılı bir şekilde duran Yener’i özel bir koreografi ile iplerle aşağıya çektiği anlar büyük alkış alırken Hande Yener’in açılışta sergilediği büyük şovu dünya yıldızlarını aratmadı.

Açılışı yaptığı Naber adlı şarkısından sonra ışıklı bir duvakla tamamladığı beyaz elbisesiyle sahneye gelen Hande Yener Alt Dudak, Yalanın Batsın, Acele Etme adlı şarkılarını seslendirdi.

İlk bölümde 4 elbise değiştiren Hande Yener Acı Veriyor, Sopa, Ya Ya Ya şarkılarını özel değerli taşlarla işlenmiş beyaz şifon elbisesiyle, Rüya, Hasta şarkısını siyah bir duvakla tamamlanmış siyahlara büründüğü imajı ile söyledi. Bana Anlat ve Kış Kışşş şarkısını kırmızı elbisesiyle söyleyerek uzun süre hafızalardan çıkmayacak konserinin ilk bölümünü büyük tezahürat ve alkışlar eşliğinde tamamladı.

KIŞ KIŞŞŞ ŞARKISINI SAHNEDE İŞARET DİLİ İLE ANLATTI KIŞ KIŞŞŞ ŞARKISINA ÖZEL İŞARET DİLİ EKİBİ HANDE YENER’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

İlk bölümü kapanışını rekor kıran yeni şarkısı Kış Kışşş ile yapan Hande Yener’e Büşra Akar Demir eğitmenliğinde 8 kişiden oluşan işaret dili gurubu eşlik etti. Şarkının başından sonunda kadar sözlerini işaret diliyle anlatan ekibe nakarat bölümünde hande Yener’de eşlik etmesi büyük beğeni topladı. Bu örnek davranışı ile büyük takdir topladı.

KIRMIZI DEV ETEKLE KIRMIZI ŞARKISINI SÖYLEDİ SAHNEDE DEVLEŞTİ

Hande Yener konserinin ikinci bölümünü ise 4 mt çapında 50 mt kumaş kullanılarak hazırlanan Dev bir etek ile ‘Kırmızı’ adlı şarkısını seslendirerek açtı. Şarkının yarısından sonra kırmızı mini elbisesi ile kalan Yener’in klasikleşen şarkısı Yalanın Batsın için hazırlamış olduğu bu özel şov dakikalarca alkışlandı. Hande Yener ikinci bölümde 3 yarı köstüm değiştirdi.

KRALİÇE HANDE YENER İÇİN HARBİYEYİ ARENAYA ÇEVİRDİLER GLADYATÖR HANDE’NİN CESUR YÜREKLERİ GLADYÖTÖRLERİ GLADYATÖRLER KRALİÇE İÇİN SAHNEDE DÜELLO YAPACAK HANDE YENERDE GLADYATÖR KOSTÜMÜ İLE SAHNEYE ÇIKTI

Harbiye konserinin en önemli dakikaları “Atma” şarkısı için hazırlanan özel şov esnasında yaşandı. Dünyada ünlendirdikleri gladyatör şovlarıyla tanın dövüş sanatları konusunda uzman olan Stunttwins kardeşler Ivan ve Petro Zhryun Hande Yener ile Atma şarkısı için yaptıkları görkemli şov hafızalardan uzun süre çıkmayacak. Atma şarkısında Kraliçe Hande Yener için savaşan iki cesur yürek Gladyatörün sahneye taşındığı büyük şovu izleyenler gözelerine inanamazken Harbiye sahnesinde yer yerinden oynadı.Hande Yener Atma Şarkısınında Gladyatör kıyafeti ile çıktı.

Konserinde birçok sürprize yer veren ünlü sanatçı Hande Yener ‘e Aşkın Ateşi adlı şarkısının da ise Müziğin gücünün buluşturduğu dünyanın 3 ayrı köşesinden gelen 3 ayrı müzisyenden oluşan dünyaca ünlü grup M3 şov live grubu enstrümanları ile eşlik etti.

M3 GRUBU 3 müzisyenden oluşuyor. Keman, Micah Philedeplhia’da doğdu. Ruben Moran, saksafoncu Leon İspanya’da doğdu. Manuel Moore, gitarist, Arjantin’de doğdu. Şimdi bu 3 önemli müzisyeni Hande Yener Harbiye sahnesinde ağırladı.

KRALİÇEYE ÖZEL YAKUT, ELMAS TAŞLARLA TASARLANMIŞ ELDİVEN

Hande Yener’e gladyatör kıyafeti ile geceye özel arkeoloji bir kazıda bulunan ve bir roma kraliçesine ait olduğu düşünülen bir eldivenden esinlenerek Orogiada Jewels tarafından özel bir eldiven dizayn edildi. Özel tasarım eldiven 925 milyem gümüş ve 18 ayar altından yapılan burma yakutu, siyah elmas ve kırmızı jade kullanılarak 3 usta tarafından 20 günde 3000 adet halka işleyerek meydana getirildi. Değerli taşlarla tasarlanan bu eldiven bir sanat esiridir. Bu çalışması içinde Organda Jewels’a çok teşekkür ederiz.

SAHNEDE DUYGULANDI AĞLADI SEYİRCİLERİN ARASINA GİRDİ MUTLULUKTAN AĞLADI

Hande Yener Acı Veriyor şarkısını söylediği sırada bir anda sahneden tribünlere doğru yürüyerek sevenleriyle beraber şarkısını söylemeye devam etti. Seyircilerin arasına karışan Yener ben bu sevginiz sayesinde varım derken gözyaşlarını tutamadı. .Ağlamam çok zordur ama bu sevgi karşılığında mutluluk gözyaşlarım bunlar iyi ki varsınız dedi.

Lady Gaga , Modanna ve Amy Winehouse Dünyaca ünlü starların benzerleri olarak konser alanına gelen 3 özel karakter konserin ilgi çeken bir başka detayı oldu.

Amy Winehouse ölüm yılında Back to Black şarkısına yapılan özel dans koreografisi ve dev fotoğrafı eşliğinde anıldı Yener Winehouse için büyük bir sanatçıydı sevgiyle anıyorum dedi.

Alişan , Ece Gürsel , Murat Dalkılıç , Ersay Üner,Gonca Vuslateri , Yıldız Çağrı Atıksoy , Altan Çetin gibi i Ünlü isimler Hande Yener’i dinlemeye geldiler ve Yener hepsine sahneden selam vererek teşekkür etti.

BİTMEYEN BİS DEFALARCA BİS YAPTI

Sebastian şarkısını seslendirip konserini bitiren Hande Yener yoğun istek üzerine içeriden sahneye tekrar gelerek defalarca bis yaptı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>