>

MODA - STİL

Ayşe Hatun Önal New York Fashion Week’e Damgasını Vurdu

Dünyaca ünlü yıldızların modacısı Rufat İsmayil New York’a damgasını vurdu...
 
   
 
 
     

Los Angeles’ta açtığı shoowroom ardından New York’ta shoowroom açmayı planlayan Türk asıllı Azeri ünlü modacı Rufat İsmayıl NYFM kapsamında yaptığı 3.ncü defilesiyle New York Fashion Week takviminde arka arkaya yer alan ilk Türk asıllı Azeri modacı olarak bir ilke imza attı.

Beyonce , Ashanti, Lil Kim gibi dünyaca ünlü yıldızların tasarımcısı olan dünyaca ünlü Azeri Türk modacı Rufat İsmayil ‘in New York Fashion Week’te “Newwell make up” ve “The Marmara New York” otelin katkılarıyla Springs Studio'da gerçekleştirdiği “Afffair Khari Bulbul Flower” adını verdiği koleksiyonunun tanıtım defilesinde ünlü Pop Yıldızı Ayşe Hatun Önal kural bozarak baş manken olarak podyuma çıkarak kusursuz fiziği ve güzelliğiyle herkesi hayran bıraktı.

Dünyaca ünlü Azeri Türk modacı Rufat İsmayil’in New York Fashion Week defilesinde ünlü top model Günay Musayeva’da 3.ncü kez podyuma çıkarak fit fiziğiyle ilgi çekti. Kanun, Ud, Keman, Tar gibi Türk , Azeri enstrümanlarını kullanarak oluşturduğu defile müziğinde daha önce Snoop Doğğ ile yaptığı düetle dünya müzik piyasasında ismini duyuran Azerbeycan’ın dünyaca ünlü divası Aygün Kazımova’nın sesiyle Azeri ve Türk müziği ezgileriyle dünyaya seslenmesi büyük takdir topladı.30 tasarım 150 parçadan oluşan 'Afffair Khari Bulbul Flower “adını verdiği 2020 ilk - bahar yaz bayan koleksiyonunun defilesinin tanıtımında 30 kadın yabancı top model podyuma çıktı.Defileyiilk sıralardan izleyen Azeri Diva’nın şapkasıyla tamamladığı tarzı ilgi çekti.

Mor, lila , pembe, kavuniçi , beyaz ağırlıklı “Afffair Khari Bulbul Flower ” koleksiyonunun tümünde Türk kumaşları kullanıldı. Tasarımlara Türk el işçiliğiyle işlenen 15.000 adet yarı değerli taş ve swarovski koleksiyonun güçlülüğünü ortaya koyan başka bir göz alıcı detay olarak ortaya çıktı. Kostümlerde Kahari Bülbül çiçeği elbiselerin üzerindeki motiflere yansırken ayakkabılarda ve saç tasarımlarında kullanılması dinamik bir tarza öncülük yaptı. Taş işlemeli eldivenler ilgi çekici tamamlayıcı aksesuar olarak kullanıldı.

Rufat İsmail’in tasarımlarının en son 61. Grammy Ödüllerinde dünyaca yıldız Ashanti ,Dünyaca ünlü yıldız Beyonce Los Angeles’ta ev sahipliğini yaptığı Lion King Art Galasında giymişti. Defile sonrasında birçok yabancı basının röportaj yaptığı ünlü modacıyı The Real Housewiwes of New Jersey “ adlı programla dünyaca ünlenen Türk asıılı Jennifer Aydın ve Eşi Bill Aydın tebrik etti ve objektiflere birlikte poz verdiler. New York moda haftasının dekorundan koleksiyonuna ve koreografisi ile en önemli organizasyonu olarak işaret edilen defileye katılan ünlü bloggerların ve moda severlerin güzellikleri ve zarafetleri ile geceye damgasını vurdu. Defilenin Pr ve Marka danışmanlığı Selim Akar tarafından yapıldı. Uluslararası medya kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği defile tam not aldı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>