>

MODA - STİL

DB Berdan’dan Cinsiyet Ayrımcılığına Son!

“Tek mücadele, yapışalım birbirimize!” mesajını verdiği 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu,13 Ekim 2016 Perşembe günü saat 13:30’da, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında bir defileyle tanıtıyor.
 
   
 
 
     

Bu sezon, Deniz ve Begüm’ün ağzından, ‘Baskıcı gözlerden, kibirli bakışlardan, homofobik, seksist ve karanlık düşüncelerden uzak, özgüvenimizi, ironik tavrımızı ve gök kuşağımızı yanımıza alarak toplumsal cinsiyet baskısını reddediyor, cinsel kimliğimizi, kuirliğimizi’ kutluyoruz.

Deniz-Begüm Berdan tasarım ikilisi, 2017 İlkbahar/Yaz sezonunda da, her sezon olduğu gibi koleksiyonuyla toplumun farklı bir sosyal soruna dikkat çekmeye devam ediyor. DB BERDAN, “Tek mücadele, yapışalım birbirimize!” (One struggle, stick together!) diyerek, izleyenleri, ironik bir tavırla cinsiyet ayrımcılığına karşı olmaya davet edeceği görsel bir şovla şaşırtacak, Geçtiğimiz hafta yayınlanan Athena’nın ‘Ses Etme’ videosunda yer alan Onur Gökhan Gökçek DB Berdan defilesinin podyumunda yer alacak sürpriz isimlerden sadece biri.

DB Berdan, yaz 2017 desenlerde her zamanki keskinliğini, gerçeküstücülüğünü ve alaycılığını koruyor. “Nur içinde yat cinsiyet rolleri” (“R.I.P gender roles”), “Ben garip değilim, ben sınırlı sayıdayım” (“I’m not weird I’m limited edition”) ve “Kıyafetlerin cinsiyeti olmaz” (“Clothes have no gender”) gibi cinsiyet ve cinsel yönelim haklarını savunan sloganlar ile parlak pop renk tonları üzerinde, sezonun naif çocuksu çizim trendine uygun şekilde tasarlanan desenler koleksiyonun en belirgin detaylarını oluşturuyor.

DB BERDAN defileleri yalnızca koleksiyonla değil, saç, makyaj ve müziğiyle de her zaman birer şov olma özelliği taşıyor.

DB BERDAN defilesinde, podyumda aynı gökkuşağı altında, rengarenk desenler içinde toplumsal cinsiyet normlarına karşı duruşu simgeleyen kuirler, trans bireyler ve ünlü simalardan oluşan bir geçişe tanıklık etmeye hazır olun.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>