>

MODA - STİL

Tuvana Büyükçınar’ın Yaptığı Çantalara Büyük Rağbet

Farklı tasarımlarıyla uluslararası başarılara imza atan ünlü modacı Tuvana Büyükçınar, Kipa için çevreci bir çanta tasarladı.
 
   
 
 
     

14 Aralık’ta tüm Türkiye’deki Kipa mağazalarında satışa sunulan çantalardan elde edilen gelir Türk Kızılayı’na bir Kan Bağışı Otobüsü satın almak için kullanılacak. Kipa müşterilerinden büyük ilgi gören çantalardan, yılbaşında yaklaşık 1500 tane satıldı.

Son 6 yıldır Türk Kızılayı ile yaptığı çalışmalar kapsamında iki milyon TL bağış toplayan Kipa, şimdi de Tuvana Büyükçınar Demir imzası taşıyan çevreci çantalarını 14 Aralık’ta satışa sundu. Kipa müşterilerinden büyük ilgi gören çantaların satışından elde edilen gelir Türk Kızılayı’na bir Kan Bağışı Otobüsü satın alınması için kullanılacak.

1999 senesinde A46 isimli kendi tasarımlarının bulunduğu mağazasını açarak moda dünyasına adımını atan ve ilk günden bu yana tüm çalışmalarında sosyal sorumluluk değerlerine hassasiyetle yaklaşan Tuvana Büyükçınar Demir, tasarımlarının Kipa müşterileriyle buluşmasından mutluluk duyduğunu belirtti. İnsan için kanın hayati değerinin tartışılamaz olduğunu hatırlatan ünlü tasarımcı “Her şeyden önce herkesin ulaşabileceği, yaygın bir biçimde Kipa mağazalarında satılacak bir ürüne imza atmaktan mutluyum. Tasarım üzerinde çalışırken hayat dolu olmanın önemini vurgulamak ilk hedefimdi. Bu nedenle tasarımda aynı hayatta olduğu pek çok farklı desen var. Kırmızı ise hem kanın hem de canlı ve tutkulu olmanın rengi olduğu için öne çıkan renk oldu. Kipa’ya böyle bir projeye girmeme vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum. Kızılay hepimizin hayatımızın bir anında ihtiyaç duyabileceği bir adres olduğu için ilgimiz, dikkatimiz, desteğimiz kesinlikle çok önemli.“ANNELİK BENİ ÇOK DAHA DUYARLI YAPTI”

Çocukluğundan bu yana her zaman çok duyarlı olduğunu söyleyen Tuvana Büyükçınar Demir “Kendimi hatırladığım yaşlardan bu yana hep son derece duyarlı, yardım etmeyi seven bir çocuktum. Ancak annelik gerçekten beni bambaşka bir yöne götürdü. Konu Sosyal sorumluluk projeleri olduğu zaman, gözümün önüne direk bebeğim geliyor ve projelere çok daha sıcak bakıyorum. Hele ki konu, Kipa ile gerçekleşen çalışmamızda olduğu gibi kan ihtiyacı olunca, ikinci kez düşünmeden kabul ettim” dedi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>