>

TATİL

Yıldızlar Türkiye`nin Turizmi İçin Bu Yıl Ne Diyor?

Türkiye ekonomisinin son yıllarda parlayan yıldızı olan turizm sektörü, geçen yıl yurt dışından milyonlarca ziyaretçiyi ağırladı.
 
   
 
 
     

Yeni yılla birlikte planlar da yapılmaya başlandı. Türkiye’nin en büyük uçak bilet sitesi Enuygun.com turizm dünyasının yeni yılı ile ilgili merak edilenleri ünlü Astrolog Şenay Devi’ye sordu. Devi’ye göre yeni yılda Türkiye’de önemli yer altı şehirleri gün yüzüne çıkacak.

Son rakamlara göre geçen yılın ilk 11 ayında ülkemizi ziyaret eden yabancı sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,31 artış göstererek 42 milyon 910 bin oldu. Peki, 2020 yılında Türkiye’nin turizm sektörünü neler bekliyor, turistler en çok nereleri ziyaret edecek, sektörü hangi sürprizler bekliyor? Türkiye’nin en büyük uçak bilet sitesi Enuygun.com, ünlü Astrolog Şenay Devi’ye sordu. İşte Devi’nin çarpıcı öngörüleri:

Yeni yılda turistik olarak en çok ilgi çekecek yerler

Genel olarak bu sene İspanya, Fransa seyahatleri gündemde olacak. Ancak en çok Hindistan ve Çin; özellikle Batı Çin seyahatleri çok cezbedici olacak. Hem ticaret hem de kişisel gelişimle ilgili konularda yapılacak yolculukların yoğun olduğu bir döngü yaşanacak. Deniz yoluyla seyahatler, 2020’ye damgasını vuracak görünüyor. Afrika gezileri, Amazon ormanları bu seneki gezilerin odak merkezi haline gelecek. Ülkemizde de Didim'de ve özellikle Batı kesiminde yapılacak keşifler, tarihi eserlerin ortaya çıkması, Batı ve Güneydoğu bölgemizde yeni yerlerin keşfi, sürpriz seyahat ve turlar, yıl boyunca etkili olacağına işaret ediyor. Ayrıca 11. evre Türkiye’nin çok güçlü Yay burcuna yerleşmiş. Özellikle sağlık turizminde yoğun bir ilgiyi işaret ediyor.

Yeni yerler keşfedilecek

Bu yıl yeni yerler de keşfedilecek ve bu keşifler insanlık tarihine ışık tutacak yerler olacak. Jüpiter Oğlak geçişi hem Batı hem de Güneydoğu’da önemli yer altı şehirlerinin gün yüzüne çıkmasına sebep olacak. Taşı toprağı altın ülkemizin tarihi eserleri, kayıp şehirlerin ortaya çıkmasıyla daha etkin ve popüler hale gelecek. Özellikle sağlık turizminde yaşanacak gelişmeler, İstanbul’u çok daha popüler hale getirecek.

Tatil alışkanlıkların değişeceği bir yıl olacak

İnsanlar artık 5 yıldız tatil anlayışından kopmaya başlayacak. Buradan uzaklaşacakları, doğayla bütünleşecekleri, doğadan aldıklarımızı vermeye başlamamız gerektiğini idrak etmeye başladığımız bir dönem olacak. Jüpiter Oğlak burcundayken mucizeler getirmez, insanları gerçeklerle yüzleştirir. Çevre çalışmalarıyla ilgili gönüllülerin turizm sektörüne de katkıları olacak. Dolunay Koç’ta, Aslan’da ve Yay’da olduğunda seyahatte aksamalar yaşanabilir, ayrıca Merkür; Kova, İkizler ve Terazi de geri harekette olduğu dönemlerde aksamalar yaşanabilir.

Yılın en şanslı burçlar Oğlak ve Boğalar


Jüpiter, Oğlak burcunda ilerlerken 2007’den bu yana yaşadıklarımızı, yaşattıklarımızı; istesek de istemesek de yüzleşerek kabul etmek zorunda kalacağımız bir yıl olacak. Güneşi, yükselen burcu ve Jüpiter'i Oğlak ve Boğa'da olanlar, diğer burçlara nazaran daha güçlü enerjilerle karşı karşıyalar. Emek verenler, vazgeçmeyenler, şikâyet etmek yerine üretenler, gerçekten sevgiyle ruhlarını besleyip yaşadıkları zorluklara rağmen kalp güzelliğini muhafaza edenlerin ödülünü alacağı bir yıl olacak.

Tutulmalara dikkat

Bu yıl 6 tutulma var; 4 ay, 2 güneş tutulması o dönemde özellikle uçaklarla ilgili problemler olabileceği için seyahat planlamalarına dikkat etmekte fayda var. Tutulma tarihleri ise şöyle: 10 Ocak Yengeç Burcu’nda ay tutulması, 5 Haziran Yay Burcu’nda ay tutulması, 23 Haziran'da Yengeç Burcu’nda güneş tutulması, 5 Temmuz Oğlak Burcu’nda ay tutulması, 30 Kasım İkizler Burcu’nda ay tutulması, 14 Aralık Yay Burcu güneş tutulması.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>