>

TEKNOLOJİ

BlackBerry 10 Global

Research In Motion (RIM) bugün BlackBerry® 10 global lansman etkinliğinin 30 Ocak 2013 tarihinde gerçekleşeceğini duyurdu.
 
   
 
 
     

Dünyanın birçok ülkesinde eş zamanlı olarak gerçekleşecek lansman etkinliklerinde BlackBerry® 10 platformunun yanı sıra BlackBerry® 10 işletim sistemine sahip ilk iki akıllı telefon modeli de resmi olarak görücüye çıkacak. Bu modeller ve satış tarihleri konusunda detaylar ise bu etkinliklerde paylaşılacak.

Research In Motion Başkan ve CEO’su Thorsten Heins, “BlackBerry 10’u geliştirirken, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak eşsiz bir mobil deneyim yaratmayı hedefledik. RIM ekibi olarak, kullanıcılarımıza sınıfının en iyisi internet tarayıcısı, zengin bir uygulama ekosistemi ve en üst düzey multimedya özellikleri ile harmanlanmış yenilikçi özellikler sunmak için durmaksızın çalışıyoruz. Bahsettiğim özelliklerin hepsi yeni bir kullanıcı deneyiminde – BlackBerry Flow’da- birleştirilecek ki bu, bugün pazardaki hiç bir akıllı telefonun sunmadığı bir seviye.” şeklinde konuştu.”Global çapta operatörler ile olan güçlü işbirliklerimiz ve gün geçtikçe gelişen uygulama geliştirici ekosistemimiz ile, kullanıcılarımıza en mükemmel BlackBerry 10 deneyimini sağlayacağımıza inanıyoruz. BlackBerry 10’u müşterilerimize sunmak için sabırsızlanıyoruz” diyerek devam etti.

BlackBerry 10; Oyun, Performans, Sosyal Ağlar, Hobi ve Multimedya kategorilerinin de içerisinde bulunduğu geniş bir yelpazeden dünya çapında önemli uygulamaların yanı sıra iş dünyası ve kurumsal kullanıma yönelik uygulamalar da içeriyor olacak.

RIM kısa süre önce, BlackBerry 10 platformunun FIPS 140-2 güvenlik sertifikası aldığını duyurdu. Sertifika, kamu kuruluşlarının BlackBerry® 10 akıllı telefonları ve BlackBerry® Kurumsal Servis 10’u piyasaya çıkışıyla birlikte güvenle kullanmalarını sağlayacak. Böylece, BlackBerry ürünleri ilk defa piyasaya çıkmadan önce FIPS sertikası almış oldu. Buna ek olarak, RIM yakın bir zaman önce BlackBerry 10’un, 50’den fazla operatör tarafından test edildiğini ve önümüzdeki haftalarda operatör testlerinin artarak devam edeceğini açıklamıştı.

BlackBerry 10 cihazlarının sunduğu özelliklerden bazıları şunlar;

BLACKBERRY FLOW VE BLACKBERRY HUB

BlackBerry® Hub ve açık uygulamalar arasında kusursuz geçiş imkanı sağlayan yepyeni bir kullanıcı deneyimi olan BlackBerry Flow sayesinde, tüm mesaj, bildirim, gelişme ve etkinlikler tek bir noktada; BlackBerry Hub’da toplanıyor ve kullanıcı, o an ne yaptığından bağımsız olarak, tek bir hareketle Hub’a ulaşabiliyor.

BLACKBERRY KLAVYESİ

Yeni BlackBerry klavyesi kullanıcının yazım şeklini öğreniyor ve benimsiyor, böylece daha hızlı ve rahat yazma imkanı sağlıyor. Kullanıcı da, sadece BlackBerry’e özel muazzam bir yazım deneyimini yaşayabiliyor.


BLACKBERRY BALANCE

BlackBerry® Balance™ hem kişisel hem de kurumsal ihtiyaçları, ikisinden de ödün vermeksizin mükemmel bir şekilde karşılıyor. Kişisel uygulama ve bilgiler kurumsal verilerden ayrı olarak saklanıyor ve kullanıcı istediği zaman basit bir hareket ile kurumsal ve kişisel kimlikleri arasında zahmetsizce geçiş yapabiliyor. BlackBerry Balance, kurumlara içerik ve uygulamalarını koruma imkanı sağlayarak kurumsal verileri, şifrelenmiş halde güvenle saklıyor. Bu arada, kullanıcı da kişisel kimliğiyle telefonundan en üst düzeyde verim alabiliyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>