>

KÖŞE YAZILARI | GAMZE KÜP

Küçük Sırlar

Belki de başlığı okudunuz ve hemen size bir dizi hakkında yorum yapacağımı sandınız. Ama yanıldınız. (Gamze Küp)
 
   
 
 
     

Belki de başlığı okudunuz ve hemen size bir dizi hakkında yorum yapacağımı sandınız. Ama yanıldınız. Yo sorun değil. Çünkü ben olsaydım ben de öyle düşünürdüm. :)

Neyse ben bir diziden değil iyi sır saklayıp saklayamayacağınızdan bahsetmek istiyorum. Tabi bir de sırrın küçük veya büyük olması da var. Size ufak görünen bir sır bir başkası için büyük bir olay olabilir. O yüzden sakın size sır verildiğinde kendinize göre değil de sırrını sizinle paylaşan o insana göre değerlendirin olur mu? Eminim o zaman çok iyi bir sırdaş olursunuz.

Şuan yaşadığımız hayattaki en önemli şeylerden biridir sırdaş olabilmek. Herkes başaramaz. Herkes kendini bir başkasının yerine koyamaz. Doğal olarak aldığı sırrı bir başkası ile paylaşması an meselesidir. Bir de karşınızdakinin iyi bir sırdaş olup olmadığını da hemen anlayamayız. Belli kalıpları yoktur.

Benden kocaman bir tavsiye, sakın sizin için kıymetli ya da değil fark etmez ama size ait öyle her şeyinizi anlatmayın insanlara. Ne kadar güvenirseniz güvenin. Çünkü hayat değişiyor. İnsanlar değişiyor. Bir gün o sırdaşınız, yıllardır her sırrınızı paylaştığınız o dostunuz artık eskisi gibi güvenilir olmayabilir ve sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ne demişler; gün olur devran döner.

Kendinize sorun hadi; kaç kişiyi hayal kırıklığına uğrattınız ya da siz kaç kere bu yüzden hayal kırıklığı yaşadınız? Sanki 'Ahh ahh o zamanki aklım işte..' diyenleri duyuyor gibiyim. Bakın hepimizin bir sır acısı var içinde bir yerlerde. Artık üzülecek bir şey yok, olan olmuş artık. En azından hayatınızdaki insanları tanıyorsunuz fena mı? Bunun farkına varmak daha doğrusu kimin sizin için güvenilir kimin güvenilmez olduğunu fark etmek sizin için ne kadar büyük bir artı biliyor musunuz? Doğal olarak üzüntünün size verdiği kıymeti anladığınız için eminim başkalarının sırlarını alıyor ama kendinize saklıyorsunuzdur. ;)

Bence en önemlisi başkalarına değil önce kendinize güvenebilmek ve bu güveni başkalarına verebilmektir. Bunu başarırsanız kendinize hayatta pek çok kapı açacaksınız. Mesela iyi bir dost olmanın dışında iyi bir sevgili, iyi bir eş, iyi bir birey olacaksınız. Günümüzde artık zor kazanılan ama çok kolay kaybedilen o 'güven'i sizde bulacak insanlar fena mı? :) Belki bir başkası sizi örnek alacaktır. 'Ona her konuda güvenebilirsin, çok iyi bir sırdaştır.' diyeceklerdir.

Şimdi aklıma geldi de, böyle bütün sırları taşıyabilecek sağlam bir bünye de olmalı insanda değil mi? İnsan her şeyden önce güçlü de olabilmeli. Bu da başka bir tartışma konusu aslında.

Siz siz olun kendinize çok ama karşınızdaki insana az güvenin ve bu konuda da annenizi dinleyin. Eğer size de ‘Herkese her şeyini anlatma kızım.’ diyorsa anneniz bir bildiği var demektir. Zaten sanki annelerimizin bazı şeyleri hissetmek konusunda özel güçleri var. Yanılıyor muyum? :)


GAMZE KÜP
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>